Girondins Bordeaux przeprowadzi duży transfer. Na stole 10 milionów euro

Girondins Bordeaux przeprowadzi duży transfer. Na stole 10 milionów euro
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L'Équipe

Vitor Hugo Naum dos Santos, czyli po prostu Vitinho, w najbliższych dniach zamieni Athletico Paranaense na Girondins Bordeaux - donosi „L'Équipe”.

Mimo że o 22-latka z ledwie rocznym kontraktem zabiegały Udinese Calcio, Fiorentina, Dynamo Kijów oraz Szachtar Donieck, a te ostatnie przedstawiły nawet lepsze oferty, Brazylijczyk wyląduje we Francji.

Lewoskrzydłowy zdolny występować po przeciwległej stronie boiska oraz na pozycji rozgrywającego, dał słowo „Żyrondystom” i dlatego był już potem głuchy na propozycje z Ukrainy.

Jak informuje „L'Équipe”, zawodnik spodziewany nad Sekwaną jest w czwartek lub piątek. Wtedy ma dopełnić formalności i związać się z Girondins Bordeaux do 30 czerwca 2026 roku.

Porozumienie wszystkich zaangażowanych stron potwierdził brat i zarazem agent Vitinho, Wellington.

Ofensywny zawodnik, który w koszulce Athletico Paranaense uzbierał 60 występów okraszonych 15 trafieniami oraz siedmioma asystami, w Kraju Kawy porównywany jest do Evertona Soaresa, gracza Benfiki.

W ujęciu historycznym będzie to czwarta największa sprzedaż i zarazem wyrównanie drugiego wyniku pod względem wysokości kwoty transferowej. 10 milionów w 2020 roku kosztował bowiem również Rémi Oudin.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy