Glik zaliczy wielki powrót do Serie A?!

Glik zaliczy wielki powrót do Serie A?! fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: CalcioMercato

Kamil Glik może zdecydować się na powrót do Torino, informuje serwis Calciomercato.com.

Od kilku miesięcy mówiło się o tym, że władze ekipy z Turynu chętnie widziałyby Polaka ponownie w swoich barwach. Bardzo cenią sobie bowiem jego umiejętności i osobowość, w końcu przed odejściem do AS Monaco pełnił funkcję kapitana.

Początkowo wydawało się, że z transferu nici, ponieważ Glik miał wysokie wymagania finansowe. Pandemia koronawirusa wywróciła jednak wiele spraw do góry nogami i nie można wykluczyć, że również defensor zejdzie nieco z oczekiwań.

Ponadto AS Monaco też musi zrobić porządek w swoich finansach. Ekipa Polaka dogadała się z piłkarzami w kwestii cięć pensji. Dodatkowo musi sprzedać grupę zawodników, by sprostać zasadom finansowego Fair Play i nie dostać kary od FIFA.

Takie warunki tworzą właśnie szansę dla Torino, które jest w stanie zapłacić za Polaka odpowiednią kwotę i w pewien sposób wspomóc ekipę z Księstwa. Tym bardziej że Glik należy do najlepiej zarabiających w drużynie. Obecnie inkasuje przeszło trzy i pół miliona euro. W Serie A mógłby natomiast liczyć na roczną gażę rzędu 1,7 miliona euro. Tyle zarabia zresztą najlepszy strzelec zespołu, Andrea Belotti.

Na rozwiązanie tej kwestii będziemy musieli jednak nieco poczekać.

32-latek rozegrał w tym sezonie 24 mecze. Jego dorobek to jeden gol.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy