Gonçalo Feio: To jeden z najlepszych meczów Legii Warszawa w tym sezonie

2024-09-28 23:25:27; Aktualizacja: 1 godzina temu
Gonçalo Feio: To jeden z najlepszych meczów Legii Warszawa w tym sezonie Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Legia Warszawa

Gonçalo Feio spotkał się z dziennikarzami po meczu Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze (1-1). Choć apetyt przed tym starciem był ogromny, to ostatecznie zespoły podzieliły się punktami. Zdaniem Portugalczyka jego piłkarze zagrali jedno z najlepszych starć w tym sezonie.

Legia Warszawa w coraz trudniejszym położeniu. Piłkarze prowadzeni przez Gonçalo Feio w sobotni wieczór mierzyli się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Choć występowali w roli faworyta, to i tak nie byli w stanie przeciwstawić się zawodnikom Jana Urbana.

To właśnie przyjezdni pierwsi wyszli na prowadzenie, a wszystko to zasługa 22-letniego Kamila Lukoszka, który w 10. minucie wykorzystał rzut karny.

Drużyna z Łazienkowskiej robiła wszystko, by wyrównać stan rywalizacji i udało jej się to przed przerwą. Wtedy do siatki trafił Radovan Pankov.

Finalnie zatem zespoły dzielą się punktami i przez to strata Legii do lidera to już siedem punktów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że Lech Poznań swój mecz rozegra dopiero w niedzielę.

Zanim jednak do tego dojdzie, to o komentarz do boiskowych wydarzeń pokusił się Feio. Portugalczyk był względnie zadowolony z tego, co pokazali jego gracze tego dnia.

- Moja rola, jako trenera jest jasna - chce pomóc piłkarzom wygrać. Dziś nam się to nie udało, ale w mojej ocenie, to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy mecz Legii w tym sezonie - stwierdził.

- W jakim kierunku chcemy iść? Ostatnie 20 minut pierwszej połowy, a także większość okresu po przerwie pokazują naszą wizję - dodał.

Legia Warszawa teraz zagra w Lidze Konferencji. Już w czwartek czeka ją starcie pierwszej kolejki, a rywalem będzie Real Betis.