Górnik Zabrze ma nowego trenera [OFICJALNIE]

Górnik Zabrze ma nowego trenera [OFICJALNIE] fot. Górnik Zabrze
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze zatrudnił nowego trenera. Drużynę będzie prowadził Bartosch Gaul.

Po odejściu z Górnika Zabrze Jana Urbana z objęciem sterów nad drużyną z województwa śląskiego łączyło się kilku trenerów, w tym Adama Nawałkę, Michala Gašparíka czy Mirko Slomkę. Finalnie działacze klubu postawili na Bartoscha Gaula, który właśnie został zaprezentowany jako jego nowy szkoleniowiec.

34-letni Gaul rozpoczynał karierę trenerską w Schalke 04, gdzie między innymi pracował jako asystent w zespołach do lat 17 i 19. W 2015 roku przeniósł się on do Mainz, gdzie od 2018 prowadził drużynę rezerw.

W sezonie 2021/2022 ekipa prowadzona przez Gaula zajęła piąte miejsce w tabeli Regionalliga Südwest, czyli jednej z grup czwartego niemieckiego szczebla.

Gaul urodził się w Bytowie, ale za młodu wyjechał z rodziną za zachodnią granicę i to tam odebrał trenerską edukację. Szkoleniowiec mówi w językach niemieckim i polskim, a także po angielsku i francusku.

Na piątek zaplanowano spotkanie trenera z dziennikarzami. Potem Górnik zagra sparing z Puszczą Niepołomice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy