Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

2024-05-21 08:51:38; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Fot. Lukasz Laskowski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Mateusz Antczak [Twitter]

Górnik Zabrze pożegna się po sezonie z Danim Pacheco? Wątpliwości w tej sprawie rozwiał na Twitterze rzecznik prasowy 14-krotnego mistrza kraju, Mateusz Antczak.

Górnik Zabrze w poniedziałek ogłosił pierwszy letni transfer. Nowym piłkarzem 14-krotnego mistrza kraju został Patrik Hellebrand, który trafił do tej ekipy z Dynamo Czeskie Budziejowice. Do nowej ekipy dołączy po zakończeniu bieżących rozgrywek.

Z zespołem Jana Urbana parafował umowę do 30 czerwca 2027 roku i wydaje się ciekawym wzmocnieniem pod kątem drugiej linii. Jego nominalna pozycja to środkowy pomocnik.

Kibice zaczęli się zatem zastanawiać czy w takim układzie z klubu odejdzie Dani Pacheco? Doświadczony Hiszpan ma kontrakt do 30 czerwca 2024 roku i na razie brak informacji w sprawie kontynuowania współpracy. Jak wygląda sprawa? Rąbek tajemnicy uchylił na Twitterze rzecznik prasowy, Mateusz Antczak.

„Odpowiadając na liczne pytania w tym temacie, transfer Patrika Hellebranda NIE jest jednoznaczny z zamknięciem drogi do nowego kontraktu Daniego Pacheco. W obecnym sezonie trener Urban korzystał z 4 środkowych pomocników, ale niestety kontuzja wyeliminowała z gry Szymona Czyża” - stwierdził.

Hiszpan trafił do Ekstraklasy z Arisu Limassol w marcu 2022 roku. W przeszłości reprezentował barwy takich ekip jak Huesca, Liverpool, Real Betis, Málaga, Atlético Madryt czy Getafe oraz Norwich City.

W bieżącym sezonie pomocnik może pochwalić się 28 spotkaniami, w których strzelił gola i miał do tego cztery asysty.