Górnik Zabrze: Nowy kandydat na trenera

Górnik Zabrze: Nowy kandydat na trenera
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze rozgląda się za nowym trenerem po zakończeniu współpracy z Janem Urbanem. Wśród kandydatów znalazł się Bartosch Gaul - informuje Interia.pl.

Jednym z pierwszych wymienionych przez media kandydatów na nowego szkoleniowca Górnika Zabrze był Adam Nawałka. Ostatnim klubem byłego selekcjonera reprezentacji Polski był Lech Poznań, którego prowadził krótko między listopadem 2018 a marcem 2019 roku. 64-latek w rozmowie z Interia.pl zaprzeczył jednak, by prowadził negocjacje z klubem z Zabrza.

Według powyższego źródła w orbicie zainteresowania władz Górnika znajduje się Michal Gašparík, w przeszłości zawodnik zabrzańskiej ekipy, a nowym kandydatem jest Bartosch Gaul.

34-letni Gaul karierę trenerską zaczynał w Schalke 04, gdzie jako asystent pracował w zespołach do lat 17 oraz 19. W 2015 roku przeniósł się do Mainz, gdzie początkowo również miał styczność z młodymi piłkarzami. Od 2018 jest odpowiedzialny za wyniki odnoszone przez rezerwy klubu z Moguncji. W ostatnim sezonie jego drużyna zajęła piąte miejsce w tabeli Regionalliga Südwest, a więc jednej z grup czwartego niemieckiego szczebla.

Jakiś czas temu niemieckie media wymieniały Gaula wśród kandydatów na trenera pierwszego zespołu Schalke.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Kadrowicz opuścił zgrupowanie [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Kadrowicz opuścił zgrupowanie [OFICJALNIE] Bayern Monachium: Zatrudnienie Thomasa Tuchela zwiększyło szanse na hitowy transfer Bayern Monachium: Zatrudnienie Thomasa Tuchela zwiększyło szanse na hitowy transfer Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy