Górnik Zabrze pożegnał czterech piłkarzy. Igor Angulo odchodzi z klubu! [OFICJALNIE]

Górnik Zabrze pożegnał czterech piłkarzy. Igor Angulo odchodzi z klubu! [OFICJALNIE] fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze opublikował komunikaty z informacją o tym, że wraz z końcem sezonu z klubu odchodzą Igor Angulo, Szymon Matuszek, Kamil Zapolnik i David Kopacz, którym wygasają umowy.

Kibice Górnika oczywiście najbardziej czekali na wiadomość w sprawie przedłużenia kontraktu lub odejścia Angulo. Hiszpański napastnik ostatecznie nie dogadał się z działaczami z Zabrza i w wieku 36 lat szuka sobie klubu na zasadzie wolnego transferu.

Angulo przez cztery lata zapracował sobie na miejsce w historii Górnika, z którym najpierw awansował z pierwszej ligi. W samej Ekstraklasie w 105 meczach strzelił 63 bramki i zanotował 14 asyst. Jego łączny bilans w polskim klubie to 153 spotkania, 88 bramek i 21 asyst.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie Angulo zagra w sezonie 2020/2021.

Z Górnika odchodzi dwóch kapitanów - poza Angulo także 31-letni Szymon Matuszek, który w Zabrzu spędził pięć lat. Defensywny pomocnik jeszcze niedawno deklarował chęć pozostania w klubie, jednak nie dostał oferty.

Z zespołem żegnają się też 27-letni napastnik Kamil Zapolnik (jedna bramka w 17 meczach sezonu 2019/2020 Ekstraklasy) i 21-letni ofensywny pomocnik David Kopacz, który wraca do Stuttgartu po sezonowym wypożyczeniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy