Górnik Zabrze: Rafał Kurzawa odpowiedział Arturowi Płatkowi. „Według mnie to niedopuszczalne”

Górnik Zabrze: Rafał Kurzawa odpowiedział Arturowi Płatkowi. „Według mnie to niedopuszczalne” fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Rafał Kurzawa odpowiedział na łamach „Przeglądu Sportowego” na wcześniejsze słowa na swój temat Artura Płatka, szefa pionu sportowego w Górniku Zabrze.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu Kurzawa rozmawiał z władzami Górnika na temat swojego powrotu do Zabrza. Ostatecznie do tego nie doszło i siedmiokrotny reprezentant Polski zasilił szeregi Pogoni Szczecin. Płatek przyznał później, że piłkarz „użył” Górnika, by otrzymać lepszy kontrakt w ekipie „Portowców”.

28-latek odniósł się do tych słów, komentując duże zamieszanie, jakie wybuchło wokół jego osoby.

- Nie grałem ofertą Górnika. Kiedy w poniedziałek pojechałem na rozmowy, na wstępie poinformowałem pana Płatka, że mam cały czas też kilka propozycji z innych klubów, ale przyjechałem na spotkanie do Górnika ze względu na szacunek, jaki do niego mam, a przede wszystkim z uwagi na trenera Marcina Brosza, któremu w swojej karierze bardzo dużo zawdzięczam. Na pewno nie było tak, jak przedstawił to Artur Płatek. Nie oszukałem i nie wykorzystałem Górnika.

- Nie było mowy, że jesteśmy już dogadani i podpisujemy umowę. Wieczorem Górnik miał zresztą ligowy mecz, a dyrektor Płatek zaznaczył, że musi jeszcze porozmawiać z zarządem na temat ostatecznych warunków mojego kontraktu. (…) Nie wiem, dlaczego opowiada historie, które nigdy się nie wydarzyły. Uważam natomiast, że osoba na takim stanowisku nie powinna się w ten sposób wypowiadać i tworzyć nieistniejącą rzeczywistość. Według mnie to jest niedopuszczalne - przyznał Kurzawa w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” (cały wywiad TUTAJ).

Piłkarz podkreślił, że najpierw negocjował z Górnikiem, a dopiero później pojawiła się konkretna propozycja z Pogoni i zdecydował się ją przyjąć.

28-latek przyznał, że potrzebuje jeszcze trochę czasu na powrót do odpowiedniej formy fizycznej, ale ma nadzieję, iż wkrótce zadebiutuje w koszulce Pogoni.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy