Górnik Zabrze sprzedał Alasanę Manneha [OFICJALNIE]

Górnik Zabrze sprzedał Alasanę Manneha [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Górnik Zabrze | Odense

Górnik Zabrze poinformował o sprzedaży Alasany Manneha do Odense.

Górnik Zabrze sprzedaje w ostatnich dniach zawodników na potęgę. Niedawno z drużyną żegnali się Krzysztof Kubica i Dariusz Stalmach, a teraz ich los podzielił także Alasana Manneh.

Umowa Gambijczyka z przedstawicielem Ekstraklasy miała obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku i nie było widoków na jej przedłużenie. W klubie przekalkulowano więc, że najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż zawodnika już teraz. To przecież ostatni moment, by na nim dobrze zarobić.

Od jakiegoś czasu prowadzono w tej sprawie negocjacje i środa przyniosła przełom w sprawie. Odpowiednią propozycję za środkowego pomocnika złożyło Odense.

Manneh przenosi się do Danii w ramach definitywnego transferu. Z nowym zespołem podpisał on kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Nieoficjalnie mówi się, że ekipa ze Skandynawii zapłaciła Górnikowi Zabrze za 24-latka blisko pół miliona euro.

Gambijczyk, zanim trafił do Ekstraklasy, występował między innymi w rezerwach FC Barcelony, a później reprezentował barwy bułgarskiego Etaru.

W Polsce natomiast, przywdziewając trykot Górnika, zanotował łącznie 91 meczów, a w nich zanotował siedem bramek oraz osiem asyst. Teraz przed graczem nowe wyzwanie.

Nowa ekipa Manneha to obecnie dziewiąta siła duńskiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy