Górnik Zabrze z trzema odejściami na koniec okna?! Do zgarnięcia nawet 2,5 miliona euro

Górnik Zabrze z trzema odejściami na koniec okna?! Do zgarnięcia nawet 2,5 miliona euro
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Górnik Zabrze może w najbliższych dniach rozstać się z Krzysztofem Kubicą, Dariuszem Stalmachem oraz Alasaną Mannehem. Polski klub może na ich odejściu zainkasować nawet 2,5 miliona euro - poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Ekipa z województwa śląskiego zakończyła w ostatnim czasie z różnych względów współpracę z takimi istotnymi graczami jak Przemysław Wiśniewski, Dariusz Pawłowski, Adrian Gryszkiewicz czy Bartosz Nowak.

Obecnie wiele na to wskazuje, że wielokrotny mistrz Polski zostanie jeszcze bardziej osłabiony w końcowej fazie letniego okna transferowego, ponieważ z drużyny mogą odejść Krzysztof Kubica, Dariusz Stalmach oraz Alasana Manneh.

Rozstanie z pierwszym z wymienionych graczy jest już w zasadzie przesądzone, bo jak przekonuje Piotr Koźmiński, środkowy pomocnik ma w planach udać się w poniedziałek do Włoch w celu przejścia testów medycznych przed sfinalizowaniem przeprowadzki do Benevento Calcio.

Wspomniany dziennikarz dodaje, że najprawdopodobniej na Półwysep Apeniński uda się też drugi z piłkarzy. Utalentowany 16-latek jest bardzo mocno łączony z przeprowadzką do Milanu, gdzie miałby dołączyć początkowo do zespołu Primavery.

Z kolei ostatni z zawodników cieszy się zainteresowaniem duńskiego Odense, które nawiązało w jego sprawie stosowny kontakt z Górnikiem Zabrze, ale nie wypracowało z nim jeszcze pełnego porozumienia.

Klub z województwa śląskiego może zarobić łącznie na odejściu trzech graczy środka pola blisko 2,5 miliona euro.

Największą część tej sumy stanowiłby transfer Kubicy - 1,2 miliona euro, co pozwoliłoby mu wskoczyć na czwarte miejsce wśród największych sprzedaży polskiego zespołu - Szymon Żurkowski (4,5 miliona euro do Fiorentiny), Arkadiusz Milik (2,6 miliona euro do Bayeru Leverkusen) i Paweł Bochniewicz (1,4 miliona euro do Heerenveen).

Natomiast odejścia Stalmacha oraz Manneha wzbogaciłyby budżet Górnika o odpowiednio 700 tysięcy plus bonusy i około 500 tysięcy euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony? Polak odpowiada na ostatnie doniesienia Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony? Polak odpowiada na ostatnie doniesienia Sonny Kittel odpowiada: To bardzo frustrujące Sonny Kittel odpowiada: To bardzo frustrujące 600 złotych bonusu za wygraną FC Barcelony z FC Porto 600 złotych bonusu za wygraną FC Barcelony z FC Porto Pogoń Szczecin: Obrońca otrzymał powołanie do reprezentacji [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: Obrońca otrzymał powołanie do reprezentacji [OFICJALNIE] Łukasz Skorupski czy Robert Lewandowski? Wojciech Szczęsny odpowiedział, kto mówił prawdę Łukasz Skorupski czy Robert Lewandowski? Wojciech Szczęsny odpowiedział, kto mówił prawdę Ajax musi dograć... pięć minut meczu. Niecodzienna sytuacja w Holandii Ajax musi dograć... pięć minut meczu. Niecodzienna sytuacja w Holandii Legia Warszawa: Dwa powroty do kadry na mecz z AZ Alkmaar Legia Warszawa: Dwa powroty do kadry na mecz z AZ Alkmaar

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy