Górnik Zabrze z trzema odejściami na koniec okna?! Do zgarnięcia nawet 2,5 miliona euro

Górnik Zabrze z trzema odejściami na koniec okna?! Do zgarnięcia nawet 2,5 miliona euro
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Górnik Zabrze może w najbliższych dniach rozstać się z Krzysztofem Kubicą, Dariuszem Stalmachem oraz Alasaną Mannehem. Polski klub może na ich odejściu zainkasować nawet 2,5 miliona euro - poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Ekipa z województwa śląskiego zakończyła w ostatnim czasie z różnych względów współpracę z takimi istotnymi graczami jak Przemysław Wiśniewski, Dariusz Pawłowski, Adrian Gryszkiewicz czy Bartosz Nowak.

Obecnie wiele na to wskazuje, że wielokrotny mistrz Polski zostanie jeszcze bardziej osłabiony w końcowej fazie letniego okna transferowego, ponieważ z drużyny mogą odejść Krzysztof Kubica, Dariusz Stalmach oraz Alasana Manneh.

Rozstanie z pierwszym z wymienionych graczy jest już w zasadzie przesądzone, bo jak przekonuje Piotr Koźmiński, środkowy pomocnik ma w planach udać się w poniedziałek do Włoch w celu przejścia testów medycznych przed sfinalizowaniem przeprowadzki do Benevento Calcio.

Wspomniany dziennikarz dodaje, że najprawdopodobniej na Półwysep Apeniński uda się też drugi z piłkarzy. Utalentowany 16-latek jest bardzo mocno łączony z przeprowadzką do Milanu, gdzie miałby dołączyć początkowo do zespołu Primavery.

Z kolei ostatni z zawodników cieszy się zainteresowaniem duńskiego Odense, które nawiązało w jego sprawie stosowny kontakt z Górnikiem Zabrze, ale nie wypracowało z nim jeszcze pełnego porozumienia.

Klub z województwa śląskiego może zarobić łącznie na odejściu trzech graczy środka pola blisko 2,5 miliona euro.

Największą część tej sumy stanowiłby transfer Kubicy - 1,2 miliona euro, co pozwoliłoby mu wskoczyć na czwarte miejsce wśród największych sprzedaży polskiego zespołu - Szymon Żurkowski (4,5 miliona euro do Fiorentiny), Arkadiusz Milik (2,6 miliona euro do Bayeru Leverkusen) i Paweł Bochniewicz (1,4 miliona euro do Heerenveen).

Natomiast odejścia Stalmacha oraz Manneha wzbogaciłyby budżet Górnika o odpowiednio 700 tysięcy plus bonusy i około 500 tysięcy euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy