Grabara szczerze o polskiej lidze. „To jest zadupie”

Grabara szczerze o polskiej lidze. „To jest zadupie” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Truck

Kamil Grabara wypowiedział się w mocnych słowach na temat poziomu polskiej Ekstraklasy w programie „Foot Truck” na YouTube.

Młodzieżowy reprezentant Polski przebywa obecnie na zasadzie wypożyczenia w Huddersfield Town z Liverpoolu.

W drużynie z zaplecza Premier Legue prezentował się do tej pory ze zmiennym szczęściem, ale mimo to wciąż cieszy się statusem obiecującego bramkarza, który w przyszłości może stanowić o sile jednego z zespołów w którejś z czołowych lig świata.

Z tego też powodu został zapytany o to, gdzie się widzi za kilka lat. Kamil Grabara nie pokusił się o udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na ten temat, ale nie omieszkał po raz kolejny wbić szpilki naszym rodzimym rozgrywkom.

- Nie chcę dyskredytować polskiej ligi, ale to jest zadupie. Nie ma znaczenia, ile meczów w niej rozegrasz. Każdy, kto zagrał na zachodzie choć jeden sezon czy kilkanaście spotkań to potwierdzi. Taka jest prawda. Nieważne, co tu powiem i czy ktoś mnie storpeduje za to, co mówię. Polska liga to jest światowe zadupie. Nikt jej nie bierze na poważnie - powiedział 21-letni zawodnik.

- Wiadomo, że znajdą się w niej młodzi zawodnicy, którzy dobrze w niej wyglądają tacy jak Radek Majecki, Janek Bednarek, Bartek Kapustka, Szymon Żurkowski, Filip Jagiełło czy ktokolwiek inny. To są pojedyncze przypadki, które w pewnym momencie przestaną się w Polsce rozwijać, bo nie będą miały obok siebie dobrych zawodników - dodał młodzieżowy reprezentant Polski.

- Po co oglądam polską ligę? Może żeby posłuchać rodzimego języka. Nawet uczeni nie mogliby rozłożyć na czynniki pierwsze, dlaczego w polskiej lidze jest ch**owo. Nie wiem, czym to jest spowodowane, ale uważam, że ma na to wpływ multum małych czynników. Nie wiem też, na którym miejscu w rankingu jesteśmy i lepiej o tym nie mówmy - zakończył Grabara.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! Akinfenwa w Championship. Wycombe Wanderers z największym sukcesem w historii klubu Akinfenwa w Championship. Wycombe Wanderers z największym sukcesem w historii klubu Simović do Ekstraklasy?! Simović do Ekstraklasy?! Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Lech Poznań o krok od pozyskania Mikaela Ishaka Lech Poznań o krok od pozyskania Mikaela Ishaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy