Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju

Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Universo Valdano (Movistar+)

Antoine Griezmann udzielił obszernego wywiadu Jorge Valdano w programie „Universo Valdano” wyemitowanym na Movistar+, w którym to odniósł się do ostatnich plotek na temat jego relacji z Leo Messim oraz swojej sytuacji w Barcelonie.

Reprezentant Francji nie prezentuje się na miarę oczekiwań od momentu przejścia do „Dumy Katalonii” z Atlético Madryt za 120 milionów euro w lipcu 2019 roku.

Z tego też powodu stał się obiektem częstych ataków dziennikarzy oraz ekspertów, którzy upodobali sobie w nim jednego z głównych winowajców ostatnich niepowodzeń zespołu z Camp Nou.

29-letni zawodnik ubolewa z tego powodu i jednocześnie postanowił nie odnosić się do tych spraw publicznie.

Ostatnia wypowiedź jego wujka Erica Olhatesa na temat niezbyt dobrych relacji łączących go z Leo Messim zmusiła jednak Antoine Griezmanna do przerwania milczenia i udzielenia obszernego wywiadu Jorge Valdano w programie „Universo Valdano” wyemitowanym na Movistar+, w którym to odniósł się w klarowny sposób do osoby Argentyńczyka oraz prezentowanej przez siebie formy.

- Od momentu przybycia do Barcelony postanowiłem nie zabierać głosu. Stwierdziłem, że najlepiej zrobię to na boisku, a nie publicznie. Tolerowałem wiele nieprzychylnych mi komentarzy, ale teraz nadszedł moment, aby powiedzieć dość i uporządkować pewne sprawy - powiedział Francuz.

- To prawda, że pewne medialne doniesienia mogą wskazywać na to mam trudną relację z Leo, ale myślę, że on bardzo dobrze wie, że mam do niego olbrzymi szacunek i jest dla mnie przykładem do naśladowania. Po podpisaniu umowy z klubem poprosiłem o wybaczenie za opóźnienie swojej przeprowadzki do Barcelony. Rozmawiałem o tym z Messim i powiedział mi o tym, że mocno go wkurzyłem, kiedy za pierwszym razem odrzuciłem możliwość przyjścia tutaj. Ale odkąd jesteśmy razem w jednej szatni, to jest gotów pójść za mną w ogień. I to właśnie czuję - przekonywał 29-latek.

- Olhats był kiedyś bardzo ważny w moim życiu, ale nie mam już z nim żadnego związku. Przestałem utrzymywać z nim jakikolwiek kontakt od dnia, w którym się ożeniłem. Zaprosiłem go na swój ślub, a on po prosu na niego nie przyszedł, dlatego przestałem z nim rozmawiać. Moi rodzice też nie utrzymują z nim kontaktu, więc z kim mógł się skontaktować? Swoimi wypowiedziami potrafi wyrządzić dużo szkód i stworzyć problemy w szatni - dodał napastnik „Dumy Katalonii”.

- Mój wujek nie wie, o co chodzi w futbolu. Przychodzi dziennikarz, rozmawia z tobą. Po co? By wyciągnąć z ciebie jakiś paskudny cytat… Powiedziałem Leo, że nie mam z tym nic wspólnego i nie posiadam do niego nawet aktualnego numeru telefonu - zakończył wątek Griezmann i następnie odniósł się do krytyki swojej osoby ze strony dziennikarzy oraz ekspertów.

- Akceptuję krytykę, ale zwrócimy uwagę na to, że w przeciągu półtora roku miałem trzech szkoleniowców i każdy miał inny styl prowadzenia Barcelony. Do tego dochodzi jeszcze ta pandemia. Dlatego potrzebowałem i nadal potrzebuję czasu, aby się przystosować. Mieliśmy trzy różne systemy, dlatego każdy z nas potrzebuje czasu, aby się do nich dostosować. Ludzie pytają mnie czy dokonałem właściwego wyboru i czy mogę pomóc klubowi. Uważam, że nie zrobiłem wystarczająco dużo i tyle, ile chcieliby tego niektórzy, ale chcę tu zostać i pomóc moim kolegom. Za mną trudne dwa lata, ale przede mną jeszcze dużo do zrobienia. Mamy nadzieję na pokazanie się z dobrej strony w Lidze Mistrzów i wygranie nadchodzących meczów. Uważam, że mamy wystarczająco silną grupę do tego, aby dokonywać wielkich rzeczy i musimy to tylko pokazać. Wiem, że drużyna mi ufa i nie mamy żadnego problemu. Teraz chcę zostać sam i zaznać spokoju, bo jeśli nie będę otrzymywał od was tylu strzałów, to też mi pomoże - powiedział Francuz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mateusz Wdowiak latem odejdzie z Cracovii. Wreszcie wróci do gry! [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mateusz Wdowiak latem odejdzie z Cracovii. Wreszcie wróci do gry! [OFICJALNIE] Wielki powrót stał się faktem. OFICJALNIE: Sokratis w Grecji Wielki powrót stał się faktem. OFICJALNIE: Sokratis w Grecji Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?! Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?! Tottenham zmienił nastawienie. Rosną szanse na transfer Dele Allego Tottenham zmienił nastawienie. Rosną szanse na transfer Dele Allego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy