Gryfus zagrał na nosie koziołka. Pogoń Szczecin odgryzła się za malunek z grudnia [FOTO]

Gryfus zagrał na nosie koziołka. Pogoń Szczecin odgryzła się za malunek z grudnia [FOTO] fot. Szymon Gorski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Pogoń Szczecin | Kawu [Instagram]

Pogoń Szczecin pokonał w ćwierćfinale Pucharu Polski Lecha Poznań i zasmakowała w zemście. Swoim pomeczowym postem nawiązała do koziołka poznańskiego artysty Kawu.

Wtorkowa seria spotkań w Pucharze Polski przyniosła za sobą mocne rozstrzygnięcia. Najpierw w ćwierćfinale z turniejem pożegnał się Raków Częstochowa, a potem Lech Poznań.

Wielkopolska drużyna była znacznie bliżej awansu, remisując niemalże do ostatnich sekund dogrywki. Bramka ze 119. minuty dla Pogoni Szczecin uciszyła Bułgarską.

Dla klubu z Pomorza to niepowtarzalna szansa na zdobycie pierwszego trofeum. Wcześniej jednak skorzystano z okazji na odegranie się pewnemu poznańskiemu artyście. 

Po wtorkowym meczu na mediach społecznościowych „Portowców” pojawiła się grafika Gryfusa, maskotki klubowej, wykonującego popularny gest grania na nosie.

To jawna odpowiedź na koziołka, którego w grudniu na stadionie imienia Floriana Krygiera pozostawił po sobie poznański artysta Kawu.

Sympatyk „Kolejorza” chciał wykonać malunek znacznie wcześniej, ale w listopadzie został przechwycony przez ultrasów szczecińskiej drużyny, którzy następnie udostępnili na swoim profilu materiał z artystą w roli głównej. Ten, prawdopodobnie pod przymusem, powiedział: „Pogoń Szczecin niezwyciężona, koziołek spi***ala do Pacanowa”.

Pogoń Szczecin nadal liczy się w walce o mistrzostwo kraju, zajmując czwarte miejsce w lidze ze stratą trzech punktów do pierwszej Jagiellonii Białystok. To niejedyny front, na którym będzie musiała się skupić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy