Grzegorz Krychowiak jedną nogą poza Lokomotiwem. Polak pożegnał się z zespołem

Grzegorz Krychowiak jedną nogą poza Lokomotiwem. Polak pożegnał się z zespołem fot. Vladimir Koshkarov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Championat

Grzegorz Krychowiak pożegnał się z kolegami z Lokomotiwu Moskwa i poprosił sztab szkoleniowy o nieuwzględnianie go w kadrze na sobotni mecz derbowy przeciwko CSKA Moskwa w drugiej kolejce Priemjer-Ligi - przekonuje „Championat”.

Doświadczony pomocnik należał w ostatnim czasie do czołowych postaci stołecznej drużyny, dlatego jego niespodziewane skreślenie przez dział sportowy klubu, na czele z Ralfem Rangnickiem, wywołało w rosyjskich mediach olbrzymie zamieszanie.

Niedługo później poszczególni dziennikarze dotarli do informacji świadczących o tym, że z dostępność reprezentanta Polski chce skorzystać FK Krasnodar.

Przedstawiciele „Byków” mieli nawet nawiązać kontakt z 31-letnim zawodnikiem, który nie napawał optymizmem ze względu na wysokie wymagania finansowe Grzegorza Krychowiaka.

Najnowsze doniesienia w sprawie naszego piłkarza wskazują jednak na to, że różnice pomiędzy obiema stronami w tym aspekcie nie były zbyt duże i były gracz między innymi Bordeaux, Stade de Reims, Sevilli, PSG i WBA w przeciągu kilku dni zasili najprawdopodobniej szeregi ekipy znad Morza Czarnego.

Lokomotiw na Krychowiaku ma zarobić około półtora miliona euro.

Na taki rozwój wypadków wskazuje „Championat”, który powołując się na kilka swoich źródeł, poinformował, że doświadczony pomocnik pożegnał się z kolegami z Lokomotiwu Moskwa i poprosił sztab szkoleniowy o nieuwzględnianie jego osoby w kadrze na sobotni pojedynek derbowy przeciwko CSKA Moskwa w drugiej kolejce Priemjer-Ligi. Jego początek zaplanowano na godzinę 19:00.

Reprezentant Polski trafił do „Kolejarzy” w lipcu 2018 roku za 12 milionów euro. Do tej pory wystąpił w 109 meczach stołecznego zespołu, w których zdobył 23 bramki i zanotował 15 asyst. Ponadto razem z tą ekipą świętował dwukrotne wygranie Pucharu (2018/2019, 2020/2021) i raz sięgnął po Superpuchar Rosji (2019).

AKTUALIZACJA

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl uważa, że problem w transferze Krychowiaka z Lokomotiwu do Krasnodaru nie stanowią wysokie wymagania samego zawodnika, a brak porozumienia pomiędzy klubami, którego wciąż nie ma. Sam piłkarz ma już ustalone warunki umowy z nowym pracodawcą. Ma się z nim związać trzyletnim kontraktem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy