Gwiazda Rakowa Częstochowa bardzo blisko transferu do Bundesligi

Gwiazda Rakowa Częstochowa bardzo blisko transferu do Bundesligi
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Bild

Pomocnik Rakowa Częstochowa, Fran Tudor, może już niebawem wykonać duży krok w karierze. 27-latek chce odejść z Polski, o czym poinformował zarząd wicemistrza Polski i jest bardzo blisko transferu do Bundesligi – donosi „Bild”. 

Wszechstronny piłkarz z Zagrzebia do Częstochowy trafił zimą 2020 roku, zasilając zespół Marka Papszuna w ramach wolnego transferu. Przedtem nominalny prawy pomocnik przeżywał trudny okres.

Wychowanek Dinama Zagrzeb zakończył swoją czteroletnią przygodę z Hajdukiem Split, zostając bez zatrudnienia. Stał ten utrzymywał się przez prawie pół roku. Oferta od Rakowa uratowała zatem jego karierę.

W trykocie „Medalików” Chorwat odnalazł się ekspresowo. Marek Papszun w pełni zawierzył umiejętnościom trzykrotnego reprezentanta kraju, którego wykorzystywał na wielu pozycjach, w tym na środku i bokach obrony.

Tudor to bez wątpienia jedna z wyróżniających się postaci w Ekstraklasie, stąd niedziwne, że zainteresowanie nim wyrażają kluby z lepszych lig, a konkretniej z Bundesligi.

Jak donosi „Bild”, dwukrotny zdobywca Pucharu Polski znajduje się o krok od transferu do przedstawiciela niemieckiej ekstraklasy. Niesprecyzowana ekipa pragnie sfinalizować operację już zimą.

Sam zawodnik jest zdeterminowany do wykonania kolejnego kroku i zwiększenia swych szans na występy w reprezentacji. Selekcjoner Zlatko Dalić, mimo świetnej formy, nie powołał Tudora na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Chorwat podczas swojej dotychczasowej przygody w południowej Polsce zgromadził 118 spotkań, osiem goli i 27 asyst. Jego głównym atutem jest szybkość. Potrafi on rozpędzić się do imponujących prędkości, sięgających nawet 35 kilometrów na godzinę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy