Gwiazdy Dudelange zmienią barwy klubowe?!

Gwiazdy Dudelange zmienią barwy klubowe?!
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: RTL.lu

Dobre wyniki osiągane przez F91 Dudelange na arenie międzynarodowej mogą pomóc niektórym zawodnikom zespołu w wypromowaniu się do silniejszych lig.

Przypomnijmy, iż mistrzowie Luksemburga stali się jedną z największych sensacji tegorocznej edycji Ligi Europy, kiedy to najpierw udało im się wyeliminować mistrzów Polski – Legię Warszawa, zaś jakiś czas później dokonali tej samej sztuki w starciu z tegorocznym mistrzem Rumunii – CFR Cluj.

W fazie grupowej los skojarzył podopiecznych Dino Toppmöller z Realem Betis, Milanem oraz Olympiakosem Pireus. Zgodnie z przewidywaniami, po trzech kolejkach Luksemburczycy zajmują ostatnią pozycję w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Mimo to udział w rozgrywkach może okazać się dla niektórych zawodników znakomitym oknem wystawowym.

Pierwszym z piłkarzy mających szansę wypromowania się w barwach Dudelange jest Daniel Sinani. Urodzony w Belgradzie środkowy pomocnik występuje w klubie od zaledwie roku, jednak zdążył w tym czasie wyrosnąć na jedną z jego największych gwiazd. To głównie za sprawą jego trzech bramek udało się wyrzucić za burtę wspomniany Cluj.

Bieżący sezon może być jednak ostatnim, jaki Sinani spędzi w Luksemburgu, bowiem o jego usługi poważnie zabiega Standard Liége. Belgijski zespół jest gotów pozyskać 21-latka już w trakcie najbliższego okienka transferowego.

Kierunek na Beneluks może obrać także czołowy napastnik ligi luksemburskiej – David Turpel. 26-latek w przeciągu ostatnich ośmiu sezonów w rodzimych rozgrywkach skompletował ponad 100 trafień, dzięki czemu znalazł się w orbicie zainteresowań holenderskiego Vitesse Arnhem. 

Duet zawodników wraz ze swym klubem zajmuje aktualnie czwartą pozycję w stawce luksemburskiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy