Gwiazdy Manchesteru United kuszone ofertami z Arabii Saudyjskiej

2024-05-13 23:15:24; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Gwiazdy Manchesteru United kuszone ofertami z Arabii Saudyjskiej Fot. Marmalade Photos / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: The Telegraph

Kluby z Saudi Pro League są zainteresowanie sprowadzeniem Casemiro oraz Bruno Fernandesa w trakcie letniego okna transferowego - czytamy na łamach „The Telegraph”.

Według rzeczonego źródła saudyjskie kluby spróbują latem przekonać dwie gwiazdy Manchesteru United do transferu na Bliski Wschód.

Bardziej prawdopodobną opcją byłaby przeprowadzka Casemiro. Agenci Brazylijczyka są już po słowie z poszczególnymi klubami z Saudi Pro League, a sytuację ułatwia fakt, że Manchester United nie powinien stawiać przeszkód w sprawie odejścia pomocnika.

Znacznie trudniejszą w realizacji będzie operacja dotycząca sprowadzenia Bruno Fernandesa. Portugalczyk jest jednym z liderów „Czerwonych Diabłów”, dlatego władze klubu z Old Trafford niechętnie przyjrzą się ofertom odnośnie jego sprzedaży.

Nie można jednak całkowicie wykluczyć scenariusza, w którym 29-latek opuszcza szeregi Manchesteru United. Stałoby się to możliwe wówczas, gdy angielski gigant otrzymałby satysfakcjonującą propozycję, a sam zawodnik wyraziłby chęć do zmiany środowiska.

Wśród chętnych do pozyskania Bruno Fernandesa wymienia się między innymi Al-Hilal oraz Al Ittihad FC.

Obecne kontrakty obu gwiazd Manchesteru United obowiązują do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Portugalczyk rozegrał łącznie 45 spotkań w tym sezonie. Zdobył 15 bramek i zanotował 11 asyst. Z kolei Brazylijczyk uzbierał 30 występów, które okrasił pięcioma golami oraz trzema ostatnimi podaniami.