Gytkjær może odejść z Lecha. Jeden warunek

Gytkjær może odejść z Lecha. Jeden warunek fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Gazeta Wyborcza

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, Lech Poznań jest skłonny pożegnać się latem z Christianem Gytkjærem. Do klubu z województwa wielkopolskiego musi jednak wpłynąć odpowiednia oferta.

Gdy w zeszłym tygodniu władze „Kolejorza” opublikowały listę zawodników, którzy odejdą z klubu, podkreśliły, że nie chcą żegnać się z duńskim napastnikiem, ale może być im ciężko zatrzymać 28-latka. „Gazeta Wyborcza” podaje, że Lech nie zamierza robić problemów Gytkjærowi z transferem, jeśli ten zdecyduje się na zmianę barw. Chętny do jego zakontraktowania musi jednak zaoferować poznaniakom trzy miliony euro.

Na razie kluby myślące o pozyskaniu Gytkjæra gotowe są zapłacić za niego maksymalnie dwa miliony. To za mało, ale niewykluczone, że w najbliższych tygodniach sytuacja się zmieni.

Sam atakujący nie ukrywa, że chciałby spróbować swoich sił w innej lidze, podkreślając jednocześnie, że jeśli odpowiednia oferta nie pojawi się na stole, z przyjemnością będzie dalej reprezentował barwy Lecha.

28-latek trafił do niego w 2017 roku. Jego bilans z trwającego sezonu to 37 występów, 17 bramek i cztery asysty. W samej Ekstraklasie trafił do siatki 12 razy.

TUTAJ lista zawodników, którzy latem na pewno odejdą z Lecha.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy