Haaland takiej serii nie miał jeszcze nigdy jako profesjonalista

Haaland takiej serii nie miał jeszcze nigdy jako profesjonalista fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: VG

Erling Braut Haaland nie wpisał się na listę strzelców w żadnym z trzech kolejnych meczów, które rozpoczynał od pierwszych minut. Coś podobnego jeszcze nigdy nie miało miejsca - zauważa „VG”, opierając się na danych Sofascore.

20-latek przybył na zgrupowanie reprezentacji Norwegii w kiepskim humorze. Tuż przed nim Borussia Dortmund tylko zremisowała z FC Köln, a środkowy napastnik po ostatnim gwizdku arbitra rzucił koszulką w rywala.

Zawodnik przeprosił za swoje zachowanie, a także zapewnił, że czuje się doskonale i zamierza podtrzyma passę strzelecką. To mu się jednak nie udało.

Bez wątpienia najbardziej rozpoznawalny Norweg na całym świecie otrzymał szansę od pierwszych minut w meczach z Gibraltarem (3:0), Turcją (0:3) oraz Czarnogórą (1:0). Nie dokończył żadnego z nich, ale nie to jest tutaj kluczowe.

Jak wyliczył dziennik „VG”, dla Erlinga Brauta Haalanda to pierwsza taka seria w karierze, począwszy od stycznia 2017 roku, kiedy to w swoich statystykach ujął go serwis internetowy Sofascore.

Co prawda na przełomie lutego i marca 2020 roku atakujący nie trafił już do siatki w trzech kolejnych spotkaniach, ale wówczas jedno z nich zaczynał na ławce rezerwowych.

– W meczu z Gibraltarem mógł strzelić trzy gole. Stworzył sobie mnóstwo okazji i po prostu miał pecha. W meczu z Turcją strzelił bramkę z pozycji spalonej. Z Czarnogórą również miał kilka szans. Tak to już jest. To, co się wydarzyło, martwi mnie jednak najmniej – ocenił Ståle Solbakken, selekcjoner kadry.

Nieco bardziej krytyczni pod adresem Haalanda oraz szkoleniowca byli Morten Gamst Pedersen i John Arne Riise, którzy zgodnie stwierdzili, że umiejętności piłkarza BVB nie zostały właściwie wykorzystane.

Norwegia po trzech kolejkach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy G. Liderem jest Turcja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy