Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi

Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi fot. Antonio Balasco / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Expressen

Marek Hamšík osiągnął ustne porozumienie w sprawie dołączenia do IFK Göteborg - podaje „Expressen”.

W środę pojawiły się spekulacje, jakoby doświadczony pomocnik rozwiązał swój kontrakt z Dalian Professional. Gianluca Di Marzio informował, że celem zawodnika jest powrót do Europy, a jedna z opcji to Slovan Bratysława.

33-latek to wychowanek tej ekipy i dlatego taki kierunek wydawał się naturalny. Jak się jednak okazuje, Marek Hamšík ostatecznie może wylądować gdzie indziej. Według „Expressen” osiągnął on już ustne porozumienie z IFK Göteborg i tylko szczegóły dzielą go od przeprowadzki do Szwecji.

Zdaniem dziennika strony prowadziły rozmowy od kilku dni i mimo że nic nie zostało jeszcze podpisane, gracz niebawem ma przybyć do kraju skandynawskiego w celu odbycia testów medyczne. Jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, najprawdopodobniej współpraca zostanie nawiązana.

Trzeba przyznać, że kierunek jest wielce zaskakujący. Jednak Szwecja to jedno z nielicznych państw europejskich, w którym można jeszcze rejestrować nowych piłkarzy. Powyższe źródło tłumaczy tę decyzję chęcią spokojnego przygotowania się przez reprezentanta Słowacji do nachodzącego EURO 2020.

Hamšík to drugi najlepszy strzelec w historii SSC Napoli, w którym to spędził 11,5 roku. W tym czasie rozegrał 520 spotkań, zdobył 121 goli i zanotował 100 asyst.

W Szwecji gra się systemem wiosna-jesień. Zimą IFK Göteborg zakończył rozgrywki na dwunastej pozycji. Aktualnie rywalizuje on w krajowym pucharze, przygotowując się do startu tamtejszej ekstraklasy, co ma nastąpić 10 kwietnia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy