Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny

2024-05-21 21:00:20; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Christian Falk [X]

Wiemy już, że od nowego sezonu w Chelsea dojdzie do zmiany menedżera. Z posadą tą pożegnał się Mauricio Pochettino, a jego miejsce może zająć Hansi Flick, który jest zainteresowany taką opcją - donosi Christian Falk.

Ostatnie dni w strukturach Chelsea miały dla klubu ogromne znaczenie, gdyż jak się okazało, zaważyły one o dalszych losach Mauricio Pochettino, który za porozumieniem obu stron przestał pełnić funkcję menedżera drużyny z Londynu. Na ten moment działacze szukają odpowiedniego kandydata, który mógłby go zastąpić.

Według informacji Matta Lawa z „The Telegraph” Chelsea ma na oku czterech szkoleniowców, a są nimi Sebastian Hoeneß, Míchel, Kieran McKenna oraz Enzo Maresca. Cała ta czwórka ma za sobą sezon zwieńczony dużymi sukcesami w postaci, chociażby sensacyjnego wicemistrzostwa Niemiec czy też awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Wspomniane sukcesy mogą jednak przemawiać za kontynuowaniem współpracy z danym klubem, dlatego też ekipa ze Stamford Bridge powinna również rozejrzeć się za alternatywą, która byłaby łatwiej dostępna. Takim wyborem mogłoby być zatrudnienie Hansiego Flicka.

59-latek pozostaje bezrobotny od września ubiegłego roku po tym, jak rozstał się z reprezentacją Niemiec.

Według doniesień Christiana Falka on sam jest zainteresowany potencjalnym przejęciem Chelsea i chętnie zasiadłby do wstępnych rozmów. Warto wspomnieć, że w przeszłości Flick był już łączony z londyńskim zespołem, lecz ostatecznie temat ten zakończył się fiaskiem. Ostatnio przymierzano go również do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie.

Flick przed objęciem narodowego zespołu Niemiec pracował jako pierwszy trener oraz asystent trenera w Bayernie Monachium, z którym zdobył między innymi Ligę Mistrzów oraz dwukrotne mistrzostwo kraju.