Nowe wieści w sprawie Adriano Amorima
2026-01-14 07:31:56; Aktualizacja: 1 godzina temu
Adriano Amorim nie doleciał jeszcze na obóz ze względów prywatnych. Co z piłkarzem Rakowa Częstochowa? Adrian Heluszka z „Przeglądu Sportowego Onet” informuje, że Brazylijczyk do końca tygodnia dołączy do trenującego w Turcji zespołu.
Raków Częstochowa do drugiej części sezonu przygotowuje się na zimowym obozie w tureckim Belek. Zajęcia prowadzi nowy trener, którym po odejściu Marka Papszuna do Legii Warszawa został Łukasz Tomczyk.
W ostatnich dniach Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl poinformował, że 37-latek nie może skorzystać z usług Adriano Amorima, bo ten nie dołączył jeszcze do drużyny z powodów prywatnych.
Otóż partnerka Amorima miała nie otrzymać zgody na wjazd do Polski, przez co sam piłkarz również odmówił powrotu.Popularne
- To są ważne rzeczy. Okazuje się, że administracyjny problem polega na tym, że partnerka piłkarza nie ma zgody na wjazd do Polski i w takim razie Adriano Amorim nie chce do Polski wrócić - mówił Włodarczyk.
Jak więc wygląda sytuacja? Nowe wieści w tej sprawie przekazał Adrian Heluszka z „Przeglądu Sportowego Onet”. Dowiedzieliśmy się, że już wszystko niebawem powróci do normy.
Według powyższego źródła Amorim do końca tego tygodnia pojawi się w Turcji i dołączy do częstochowskiego zespołu, by następnie razem z nim solidnie przygotować się do rundy wiosennej pod okiem nowego szkoleniowca.
23-latek w bieżącym sezonie zdobył w koszulce Rakowa bramkę oraz dwie asysty w 29 rozegranych spotkaniach.








![Miał na stole cztery opcje z Ekstraklasy, wybrał transfer do rewelacji Ligi Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/113907/170x113/irfan-can-egribayat.jpg)

![Transfery - Relacja na żywo [14/01/2026]](img/photos/114058/170x113/relacja-14012026.jpg)


![Udinese Calcio interesowało się polskim pomocnikiem [POTWIERDZONE]](img/photos/102748/170x113/lukasz-lakomy.jpg)










![Transfery - Relacja na żywo [14/01/2026]](img/photos/114058/90x60/relacja-14012026.jpg)







