Harry Kane nie stawił się na treningu Tottenhamu

Harry Kane nie stawił się na treningu Tottenhamu fot. Dokshin Vlad / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Sky Sports | The Telegraph

Harry Kane nie stawił się na poniedziałkowej sesji treningowej Tottenhamu - donosi Sky Sports.

Decyzja reprezentanta Anglii nie jest związana z zakażeniem koronawirusem, ani innymi względami medycznymi.

W poniedziałek miał on rozpocząć przygotowania do sezonu 2021/2022 po udanych Mistrzostwach Europy.

Kane rzekomo wychodzi z założenia, że od roku ma „dżentelmeńską umowę“ z obecnym pracodawcą. W jej myśl dostał zielone światło na odejście z ekipy „Spurs“ tego lata.

W niedzielę „The Telegraph“ informował, że napastnik w poniedziałek spotka się z zarządem w celu przedyskutowania swojej najbliższej przyszłości. Zamiarem zawodnika jest ponowna prośba o umożliwienie mu odejścia.

Taka deklaracja może minimalnie osłabić opór działaczy, choć operacja jak trudna była, taka też nadal zostanie.

Przedstawiciele Manchesteru City, z którym Kane'a łączy się od dłuższego czasu, będą musieli głęboko sięgnąć do kieszeni, wykładając około 100-150 milionów funtów. A i nawet to może nie wystarczyć.

28-letni Kane trafił do Tottenhamu jako jedenastolatek. Opuszczał go tylko na początku kariery na kilka wypożyczeń - do Leyton Orient, Millwall, Norwich City i Leicester City. Od sezonu 2014/2015 pełni jednak coraz ważniejszą rolę w zespole. Obecnie jest jego zdecydowanie największą gwiazdą i kapitanem.

Teraz jednak 61-krotny reprezentant Anglii uznał, że czas przenieść się do ekipy, z którą miałby większe szanse na walkę o trofea. Mimo niekwestionowane statusu w europejskiej piłce, Kane do tej pory nie wygrał żadnego pucharu, a największe osiągnięcie jego kariery klubowej stanowi dotarcie do finału Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy