Harry Maguire czarnym kotem. Anglik przynosi pecha swoim drużynom

Harry Maguire czarnym kotem. Anglik przynosi pecha swoim drużynom fot. FiledIMAGE / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Manchester United i reprezentacja Anglii z Harrym Maguire’em w składzie nie notuje w ostatnim czasie najlepszych wyników.

„Czerwone Diabły” latem 2019 roku zapłaciły za piłkarza 80 milionów funtów, ustanawiając wtedy rekord transferowy na pozycji stopera.

Od tego czasu 29-latek mocno obniżył loty, w konsekwencji czego spada na niego duża krytyka.

Harry Maguire rozpoczął sezon w wyjściowym składzie Manchesteru United, a zespół przegrał oba spotkania. Gdy ósmego września defensor ponownie zagościł w jedenastce, Erik ten Hag również i tym razem musiał tłumaczyć się z porażki.

Jeśli dodamy do tego wyniku ostatnią przegraną reprezentacji Anglii z Włochami, a także starcia z poprzedniej kampanii, na koncie drużyn będzie aż sześć porażek z rzędu.

W ten sposób Maguire wyrósł na czarnego kota, który, chcąc czy nie chcąc, przynosi pecha MUFC oraz „Synom Albionu”.

Lewonożny środkowy obrońca dobił już do 149 występów w koszulce ekipy z Old Trafford. Wcześniej grał w Leicester City, Sheffield United, Hull City i Wigan Athletic.

Przed Anglikami, którzy niespodziewanie spadli do Dywizji B Ligi Narodów, mecz z Niemcami.

****

Gareth Southgate po spadku w Lidze Narodów. „Trudno mi być zbyt krytycznym wobec tego występu”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy