Hat-trick w sześć minut! Artem Dowbyk bije rekordy [WIDEO]

Hat-trick w sześć minut! Artem Dowbyk bije rekordy [WIDEO] fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Źródło: MisterChip (Alexis)

Artem Dowbyk zdobył trzy gole w meczu Girony z Sevillą. Hat-tricka skompletował w zaledwie sześć minut, a jego zespół wygrał 4:1.

26-latek to jedna z największych sensacji tego sezonu. Napastnik w tym sezonie LaLigi wystąpił w 20 meczach, zdobył 14 bramek i dołożył pięć asyst.

W wygranym 5:1 meczu z Sevillą podkręcił swój licznik o trzy trafienia. Zrobił to w zaledwie sześć minut! Strzelał on w 13., 15. i 19. minucie meczu.

„Od pierwszego do trzeciego gola Dowbyka minęło dokładnie 6 minut i 32 sekundy. To niesamowity wynik, ale nie oznacza on nawet najszybszego hat-tricka w tym sezonie” - podaje Alexis z profilu MisterChip.

Szybszy bowiem był Luis Suárez, który trzy gole strzelił w pięć minut i 25 sekund w ósmej kolejce w meczu Almería - Granada.

Kolejną ciekawostką zaczerpniętą z profilu MisterChip jest fakt, że Ukrainiec potrzebował zaledwie 18 minut i 53 sekund od rozpoczęcia meczu, aby zdobyć trzy gole. To najszybszy hat-trick licząc od startu spotkania od 10 kwietnia 1960 roku, kiedy zrobił to Pepillo, gracz Realu Madryt, przeciwko Realowi Sociedad.

Napastnik z 14 trafieniami plasuje się obecnie na pierwszym miejscu klasyfikacji najlepszych strzelców hiszpańskiej ekstraklasy (ex aequo z Bellinghamem).

W 2017 piłkarzem zainteresowana była… Wisła Kraków. Ze względu na zbyt wysoką sumę ekwiwalentu i prowizji transfer nie doszedł do skutku.

Do ekipy „Gironaistas” trafił latem ubiegłego roku z SK Dnipro-1 za niecałe osiem milionów euro.