Helik w topowej lidze? Chce go beniaminek

Helik w topowej lidze? Chce go beniaminek fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Michał Knura

Jak poinformował Michał Knura, Michał Helik znalazł się na celowniku Lecce.

Włoski klub, który wywalczył awans do Serie A, wykazuje zainteresowanie środkowym obrońcą Cracovii. Szczegóły na razie nie są znane. Więcej będzie wiadomo zapewne już po finiszu rozgrywek Ekstraklasy.

Helik jest zawodnikiem Cracovii od 2017 roku. W poprzednim sezonie rozegrał 32 spotkania w Ekstraklasie. Strzelił w nich osiem goli i zanotował trzy asysty, a zwieńczeniem świetnych rozgrywek w jego wykonaniu była nagroda dla najlepszego obrońcy w lidze. W obecnym sezonie 23-latek miewał gorsze momenty, ale wrócił po nich do jedenastki krakowskiej ekipy i w sumie uzbierał 30 występów.

W sobotę Cracovia wygrała z Lechem Poznań 1:0 i z dorobkiem 54 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Lokata ta daje grę w eliminacjach Ligi Europy. Awans do nich może mieć wpływ na przyszłość Helika i kilku innych graczy. Do końca sezonu zostały dwie kolejki.

Lecce wywalczyło promocję na najwyższy włoski szczebel, zdobywając 66 punktów w 36 meczach Serie B. Ekipa z Apulii wraca do Serie A po siedmiu latach przerwy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy