Hernán Crespo ruszy na podbój Europy? Argentyńczyk rozstał się z São Paulo [OFICJALNIE]

Hernán Crespo ruszy na podbój Europy? Argentyńczyk rozstał się z São Paulo [OFICJALNIE] fot. Ruben Chiri | Sao Paulo
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: São Paulo FC

Hernán Crespo nie będzie już odpowiadał za wyniki osiągane przez São Paulo FC. Zainteresowane strony rozwiązały za porozumieniem umowę mającą obowiązywać do końca grudnia 2022 roku.

Argentyńczyk przejął stery nad utytułowany brazylijskim klubem w lutym bieżącego roku po wcześniejszym odniesieniu niebywałego sukcesu w postaci wygrania Copa Sudamericana (odpowiednik naszej Ligi Europy) z Defensa y Justicia.

46-latek nie posiadał wówczas zbyt bogatego doświadczenia w charakterze trenera, ale mimo to władze „Tricolor Paulista” uznały, że Hernán Crespo, marzący o zanotowaniu drugiego podejścia do pracy w Europie, będzie w stanie poprawić w znaczącym stopniu wyniki osiągane przez ich klub.

Początek jego przygody wskazywał na to, że przedstawiciele ekipy z Estádio do Morumbi „postawiły na właściwego konia”, bo São Paulo FC w pierwszych 21 meczach odniosło aż 14 zwycięstw i poniosło tylko dwie porażki, co pozwoliło drużynie wywalczyć Campeonato Paulista (mistrzostwo stanu) oraz awansować do fazy pucharowej Copa Libertadores.

Od momentu startu rozgrywek Campeonato Brasileiro Série A coś w grze klubu poprowadzonego przez Argentyńczyka zaczęło jednak szwankować.

Działacze „Tricolor Paulista” nie zamierzali jednak podejmować żadnych gwałtownych ruchów i dali 46-latkowi całkiem sporo czasu na to, aby przywrócił klub na właściwe tory na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Niestety Crespo nie zdołał znaleźć skutecznego rozwiązania powstałego problemu i po wygraniu zaledwie 6 z 25 spotkań w brazylijskiej ekstraklasie oraz odpadnięciu na fazie ćwierćfinału z Copa Libertadores zgodził się rozwiązać za porozumieniem stron umowę z São Paulo FC i opuścił zespół wraz z całym swoim sztabem.

Jego łączny bilans w ekipie z Estádio do Morumbi zamknął się na 24 wygranych, 21 remisach i 12 porażkach.

W mediach zaczęły już pojawiać się spekulacje dotyczące tego, że Argentyńczyk będzie teraz czekał na otrzymanie propozycji ponownego spróbowania swoich sił we Włoszech, gdzie poprowadził swój pierwszy klub w karierze trenerskiej. 46-latek nie osiągnął jednak nic znaczącego z Modeną w sezonie 2015/2016.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy