Hertha: Klinsmann wydawał średnio milion euro dziennie

Hertha: Klinsmann wydawał średnio milion euro dziennie fot. Hertha
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Transfermarkt

Jürgen Klinsmann zrezygnował dzisiaj z prowadzenia Herthy. Niemiec był jej szkoleniowcem raptem przez 76 dni. W tym czasie klub był niezwykle aktywny na rynku transferowym.

Były selekcjoner reprezentacji Niemiec objął ekipę z Berlina 27 listopada. Od tamtej pory Hertha rozegrała pod jego wodzą 10 spotkań, notując trzy zwycięstwa, trzy remisy oraz cztery porażki. W trakcie zimowego okna klub wydał wielkie jak na siebie pieniądze, sprowadzając kilku zawodników. Jego szeregi zasilili:

- Lucas Tousart (od razu został wypożyczony do Olympique’u Lyon) - 25 milionów euro;
- Krzysztof Piątek - 22 miliony euro;
- Matheus Cunha - 18 milionów euro;
- Santiago Ascacíbar - 11 milionów euro.

W sumie Hertha przeznaczyła na zakup nowych piłkarzy 76 milionów euro. Dzieląc to przez czas pracy Klinsmanna na stanowisku trenera, średnio wydawał on więc milion euro dziennie. Czas pokaże, jakie przyniesie to efekty i czy nowy szkoleniowiec (jego nazwisko na razie nie jest znane) będzie widział nowe nabytki w drużynie.

Sam Klinsmann najprawdopodobniej dalej będzie członkiem rady nadzorczej Herthy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy