Higuaín o krok od porozumienia z Juventusem. Pójdzie Włochom na rękę?!

Higuaín o krok od porozumienia z Juventusem. Pójdzie Włochom na rękę?! fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Tuttosport | Nicolò Schira

Według Nicolò Schiry Juventus w najbliższym czasie może definitywnie rozstać się z Gonzalo Higuaínem. Następnym ruchem Argentyńczyka najprawdopodobniej będzie transfer do Interu Miami.

Andrea Pirlo, szkoleniowiec „Starej Damy”, powiedział 32-latkowi wprost, że nie liczy na niego w przyszłym sezonie. Za szczerość wdzięczy mu był nie tylko zawodnik, ale i jego agent.

Ta sytuacja dała początek negocjacjom obu stron w celu zakończenia współpracy. Rozmowy od początku nie były jednak łatwe, zważywszy na zagwarantowaną pensję zawodnika w wysokości 7,5 miliona euro w ramach rocznej umowy. Najnowsze doniesienia pozwalają mimo wszystko sądzić, że porozumienie jest już blisko.

„Tuttosport” informuje, że środkowy napastnik ma otrzymać mniej niż połowę wynagrodzenia, z kolei Nicolò Schira precyzuje, że byłoby to równo 2,5 miliona euro. Włoski dziennikarz przypomina również, że gdy już uda się zwolnić z kontraktu gracza, najprawdopodobniej podąży on śladem Blaise’a Mutidiego i dołączy do Interu Miami.

Amerykański klub, którego współwłaścicielem jest David Beckham, ma oferować Gonzalo Higuaín porozumienie ważne do 31 grudnia 2022 roku, a 75-krotny reprezentant Argentyny jest skłonny zaakceptować tę propozycję.

Piłkarz mający w CV takie ekipy jak Real Madryt czy SSC Napoli w koszulce Juventusu rozegrał w sumie 149 spotkań. Swoją obecność zaznaczył 66 trafieniami i 16 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy