Hiszpania chce podebrać Polsce wielki talent. Trenował z klubem z LaLigi

Hiszpania chce podebrać Polsce wielki talent. Trenował z klubem z LaLigi fot. halitcukuryurt / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Àlvar Moreno [Twitter] | Dom Futbolu [Twitter]

Na treningi pierwszego zespołu RCD Mallorki został niedawno zaproszony 16-letni Bruno Klimek. Kontakty nawiązała z nim hiszpańska federacja - donosi Àlvar Moreno z Tribuna Sol.

Bruno Klimek to następny polski talent, który rozwija się na hiszpańskich boiskach. Młodziutki bramkarz zbiera dobre recenzje, będąc naprawdę perspektywiczną kartą w szeregach RCD Mallorki.

16-latek doznał niedawno sporego zaszczytu i pojawił się na treningu zespołu Javiera Aguirre, który rywalizuje na co dzień na boiskach LaLigi. Wkrótce potem z otoczeniem nastolatka skontaktowała się hiszpańska federacja.

Jak donosi Àlvar Moreno z portalu Tribuna Sol, związek chciał sprawdzić, czy istnieje możliwość powołania Klimka do kadry do lat 17.

Urodzony w 2007 roku zawodnik ma już reprezentacyjne doświadczenie. W maju bieżącego roku otrzymał pierwsze powołanie do polskiej kadry U-16, prowadzonej wówczas przez Rafała Lasockiego.

Do tej pory wystąpił w niej trzykrotnie, notując minuty w starciach z rówieśnikami z Danii, Belgii i Norwegii. W dwóch spotkaniach drużyna z nim składzie wygrywała.

Sprawę Klimka opisał również twitterowy profil Dom Futbolu, specjalizujący się w kwestii polskich talentów za granicą. Wedle ostatnich doniesień 16-latek nie myśli na ten moment o reprezentowaniu państwa z Półwyspu Iberyjskiego.

- Czuję się Polakiem i Polska zawsze będzie dla mnie na pierwszym miejscu - miał przekazać perspektywiczny bramkarz.

W Hiszpanii rozwija się jeszcze jeden talent, o którym zrobiło się ostatnio głośno. Yarek Gąsiorowski z Valencii prawdopodobnie jednak nie wiąże większych planów z polską piłką.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy