Hitowa wymiana na linii Bayer-Roma?!

Hitowa wymiana na linii Bayer-Roma?!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Corriere dello Sport

Roma zabiega o Leona Baileya. W odwrotnym kierunku miałby powędrować Patrik Schick, donosi Corriere dello Sport.

21-latek ma za sobą bardzo udany sezon. Skrzydłowy od dłuższego czasu pozostaje na radarze największych europejskich klubów, a o jego względu zabiegają takie marki jak Chelsea czy Bayernem Monachium.

Okazuje się jednak, że może on obrać zupełnie inny kierunek i trafić na Półwysep Apeniński. Chęć pozyskania Baileya przejawia bowiem Roma. Byłaby to dla niego niewątpliwie ciekawa opcja. Stołeczny zespół w przeciwieństwie do wcześniejszych wspomnianych ekip może zagwarantować Jamajczykowi regularne występy.

Problemem jest jednak kwota, jaką Niemcy oczekują za swojego piłkarza. Włoski klub nie chce płacić za niego 40 milionów euro i nalega, by rozwiązać tę sprawę w nieco inny sposób. Mianowicie w całe przedsięwzięcia miałby zostać włączony Patrik Schick.

Czech, który trafił na Stadio Olimpico z Sampdorii, zupełnie nie sprostał oczekiwaniom władz klubu, dlatego w Rzymie rozstaną się z nim zupełnie bez żalu. Ponadto poza osobą napastnika, Leverkusen mógłby również liczyć na dodatkowy zarobek w wysokości 15 milionów euro.

Na ten moment nie wiadomo, jak Niemcy ustosunkują się do tej propozycji. Sprawa powinna wyjaśnić się na przestrzeni kilku najbliższych dni.

Bailey rozegrał w poprzednim sezonie 29 ligowych meczów. Ponadto zanotował także osiem spotkań w Lidze Europy i dwa w Pucharze Niemiec. Na jego dorobek złożyło się pięć bramek i pięć asyst.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy