Hitowa wymiana na linii Bayer-Roma?!

Hitowa wymiana na linii Bayer-Roma?!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Corriere dello Sport

Roma zabiega o Leona Baileya. W odwrotnym kierunku miałby powędrować Patrik Schick, donosi Corriere dello Sport.

21-latek ma za sobą bardzo udany sezon. Skrzydłowy od dłuższego czasu pozostaje na radarze największych europejskich klubów, a o jego względu zabiegają takie marki jak Chelsea czy Bayernem Monachium.

Okazuje się jednak, że może on obrać zupełnie inny kierunek i trafić na Półwysep Apeniński. Chęć pozyskania Baileya przejawia bowiem Roma. Byłaby to dla niego niewątpliwie ciekawa opcja. Stołeczny zespół w przeciwieństwie do wcześniejszych wspomnianych ekip może zagwarantować Jamajczykowi regularne występy.

Problemem jest jednak kwota, jaką Niemcy oczekują za swojego piłkarza. Włoski klub nie chce płacić za niego 40 milionów euro i nalega, by rozwiązać tę sprawę w nieco inny sposób. Mianowicie w całe przedsięwzięcia miałby zostać włączony Patrik Schick.

Czech, który trafił na Stadio Olimpico z Sampdorii, zupełnie nie sprostał oczekiwaniom władz klubu, dlatego w Rzymie rozstaną się z nim zupełnie bez żalu. Ponadto poza osobą napastnika, Leverkusen mógłby również liczyć na dodatkowy zarobek w wysokości 15 milionów euro.

Na ten moment nie wiadomo, jak Niemcy ustosunkują się do tej propozycji. Sprawa powinna wyjaśnić się na przestrzeni kilku najbliższych dni.

Bailey rozegrał w poprzednim sezonie 29 ligowych meczów. Ponadto zanotował także osiem spotkań w Lidze Europy i dwa w Pucharze Niemiec. Na jego dorobek złożyło się pięć bramek i pięć asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy