Hitowy transfer Borussii Dortmund na ostatniej prostej

Hitowy transfer Borussii Dortmund na ostatniej prostej fot. Granada | Wikipedia
Paweł Hanejko
Źródło: Bild

Borussia Dortmund jest o krok od pozyskania Juliana Brandta.

Kilka godzin po zakończeniu rozgrywek klub wywodzący się z Zagłębia Ruhry ogłosił zakontraktowanie Nico Schulza z Hoffenheim. Lada dzień natomiast powinien poinformować o kolejnym transferze. Wiele wskazuje bowiem na to, że do drużyny prowadzonej przez Luciena Favre'a dołączy Julian Brandt.

Władze Bayeru Leverkusen do samego końca miały nadzieję, że uda im się zatrzymać 23-latka. W tym wypadku nie pomógł nawet wywalczony rzutem na taśmę awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Urodzony w Bremie zawodnik trafi jeszcze w tym tygodniu na Signal Iduna Park, gdzie zastąpi Christiana Pulisicia. Amerykanin przeprowadza się bowiem do Chelsea. 

Według doniesień „Bilda” skrzydłowy zdążył pożegnać się już z kolegami i oznajmił im, że w przyszłym sezonie zasili szeregi ekipy z Dortmundu.

Borussia skorzysta w tym wypadku z klauzuli wykupu zawartej w kontrakcie reprezentanta Niemiec. Opiewa ona bowiem na dość niską jak na obecne standardy, kwotę 25 milionów euro. Transakcja powinna zostać zrealizowana jeszcze w tym tygodniu.

Brandt trafił do Leverkusen z Wolfsburgu w 2014 roku. Od tamtej pory rozegrał dla „Aptekarzy” łącznie 165 meczów. W tym czasie strzelił 34 gole i zanotował 40 asyst.

Jego obecny kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy