Hitowy transfer lada moment?! AS Monaco „otwarte na sprzedaż” reprezentanta Francji

2024-05-21 22:08:09; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Hitowy transfer lada moment?! AS Monaco „otwarte na sprzedaż” reprezentanta Francji Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: getfootballnewsfrance.com

Youssouf Fofana to jeden z graczy, który może opuścić AS Monaco w letnim oknie transferowym - przyznał dyrektor wykonawczy klubu Thiago Scuro w rozmowie z Getfootballnewsfrance.com.

Fofana do AS Monaco dołączył ze Strasbourga zimą 2020 roku za 15 milionów euro, z czasem stając się kluczową częścią zespołu z Księstwa Monako. Środkowy pomocnik, będący dziś filarem wicemistrzów Francji, od pewnego czasu rozchwytywany jest przez największe europejskie kluby. Według medialnych doniesień zainteresowanie 25-latkiem wykazują Atlético Madryt, Manchester United, Paris Saint-Germain, Arsenal oraz w szczególności AC Milan.

- Były dobre okazje, aby odszedł zeszłego lata. To była jego decyzja, aby zostać i realizować postawione przed sobą cele. Była to także dobra decyzja dla nas, ponieważ miał bardzo dobry i równy sezon, a dla niego samego był on prawdopodobnie najlepszy, odkąd jest w AS Monaco - przyznał Scuro.

- Prawdopodobnie jest jednym z zawodników, na których sprzedaż tego lata jesteśmy otwarci. Zobaczymy, jakie będzie miał możliwości. Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby podjąć decyzję - dodał.

25-latek w seniorskiej reprezentacji „Les Blues” rozegrał 17 meczów, w których zdobył trzy bramki. Swój dorobek będzie mógł poprawić już na najbliższym EURO 2024, na które został powołany przez Didiera Deschampsa.

Francuz malijskiego pochodzenia w obecnym sezonie strzelił cztery gole i zanotował tyle samo asyst w 34 występach. Jego kontrakt z AS Monaco obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.