Hitzfeld selekcjonerem Szwajcarów

Hitzfeld selekcjonerem Szwajcarów
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sapa

Szwajcarska federacja potwierdziła, że reprezentację tego kraju od pierwszego lipca tego roku obejmie Ottmar Hitzfeld, który podpisał dwuletni kontrakt. Obecnie Niemiec prowadzi zespół Bayernu Monachium, jednak(...)

Szwajcarska federacja potwierdziła, że reprezentację tego kraju od pierwszego lipca tego roku obejmie Ottmar Hitzfeld, który podpisał dwuletni kontrakt. Obecnie Niemiec prowadzi zespół Bayernu Monachium, jednak jego kontrakt z bawarskim klubem upływa właśnie wraz z końcem czerwca.

Hitzfeld zastąpi Koebi Kuhna, który ustąpi po rozgrywanych w Austrii i Szwajcarii Mistrzostwach Europy. Głównym celem dla nowego selekcjonera będzie właściwe przygotowanie drużyny do Mistrzostw Świata w 2010 roku.

69-letni Hitzfeld swoją trenerską karierę rozpoczynał właśnie w "Kraju Helwetów". Udało mu się wtedy dwukrotnie zdobyć mistrzostwo kraju z Grasshoppers Zurych. Dopiero po tych sukcesach wrócił do ojczyzny.

Niemiec był drugim trenerem, któremu udało się dwa razy wygrać rozgrywki Ligi Mistrzów z dwoma różnymi klubami - najpierw w 1997 roku z Borussią Dortmund, a w 2001 z Bayernem Monachium.
Więcej na temat: Trenerzy Niemcy Szwajcaria

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy