Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem!

Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RTL Nieuws

Radovan Pankov został oskarżony przez holenderską prokuraturę i będzie musiał stanąć przed sądem w Alkmaar w dniu 11 stycznia 2024 roku - poinformował RTL Nieuws.

Wyjazdowe spotkanie „Wojskowych” z AZ zakończyło się odniesieniem zwycięstwa przez gospodarzy. Ten fakt zszedł jednak na dalszy plan z powodu wydarzeń mających miejsce przed oraz po meczu w stosunku do kibiców Legii Warszawa i przede wszystkim do samego zespołu.

Przypominamy, że część stołecznej drużyny została niespodziewanie zatrzymana tuż przed wejściem do klubowego autokaru przez ochronę obiektu w obawie przed dojściem do nieprzyjemnych wydarzeń z udziałem ich fanów.

Ci nie znajdowali się jednak w pobliżu wyjścia. Na dodatek samym piłkarzom brakowało przejścia kilku metrów do tego, aby wsiąść do autobusu i udać się do hotelu.

W toku prowadzonych na ten temat dyskusji doszło do przepychanek. Zaowocowało to wezwaniem policji, która przewiozła w kajdanach do aresztu Radovana Pankova i Josué pod zarzutami pobicia oraz doprowadzenia do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jednego z ochroniarzy.

Przedstawiciele „Wojskowych” zaprzeczyli sytuacji i zapewnili, że sami zostali w bardzo brutalny sposób potraktowani przez służby.

Na niewiele to się na razie zdało, ponieważ UEFA w dalszym ciągu bada wszelkie okoliczności dotyczące rozegrania spotkania grupowego w Lidze Konferencji Europy.

Z kolei holenderska prokuratura po wysłuchaniu zeznań zatrzymanych piłkarzy wypuściła ich na wolność dopiero po blisko dobie.

Od tego czasu o nic formalnie ich nie oskarżono. Teraz uległo to jednak zmianie, ponieważ RTL Nieuws przekazał, że prokuratura sporządziła akt oskarżenia przeciwko Pankovowi o próbę ciężkiego pobicia ochroniarza. W związku z tym musi on stawić się przed sądem w dniu 11 stycznia 2024 roku.

W przypadku Josué nie jest jeszcze przesądzone, czy zostanie mu postawiony podobny zarzut, czy holenderski wymiar sprawiedliwości nie będzie chciał wyciągnąć wobec niego konsekwencji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy