Howard dementuje plotki. Zakończy karierę w Evertonie?

Howard dementuje plotki. Zakończy karierę w Evertonie?
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Sky Sports

Tim Howard zdementował pogłoski łączące go z powrotem do Stanów Zjednoczonych. Amerykanin przyznał, że chce wywiązać się z umowy zawartej z Evertonem.

35-letni bramkarz trafił do Europy w 2003 roku. Wtedy to na jego zakontraktowanie zdecydował się Manchester United. Amerykanin nie zrobił jednak wielkiej kariery na Old Trafford i przeszedł w 2006 roku na zasadzie wypożyczenia do Evertonu, by rok później związać się z "The Toffees" na stałe. Od tamtej pory jest numerem jeden w bramce ekipy z Liverpoolu.

Spekulacje na temat jego powrotu do ojczyzny pojawiły się po kapitalnym w jego wykonaniu mundialu w Brazylii. Po przegranym spotkaniu 1/8 finału przeciwko Belgii do Howarda ze słowami otuchy i gratulacjami zadzwonił nawet sam prezydent kraju Barack Obama. W ostatnich tygodniach temat jego gry w MLS odżył, głównie przez informacje udostępnione za pośrednictwem Twittera. Zawodnik otrzymał wiele telefonów z USA z propozycjami transferu, jednakże jak sam przyznaje, nie ma zamiaru zmieniać barw klubowych.

- W związku z tym musiałem zadzwonić do swojego agenta, by dowiedzieć się czegoś więcej o tych propozycjach, ale on też nie miał pojęcia o co chodzi. Mój kontrakt z Evertonem jest ważny jeszcze przez trzy lata, potem chciałbym zakończyć karierę. Nic nie wiem o tych plotkach - powiedział Howard.

Bramkarz zmagał się w ostatnich tygodniach z kontuzją łydki. W obecnym sezonie Tim Howard zaliczył 25 meczów we wszystkich rozgrywkach w barwach Evertonu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy