Howard podał datę przejścia na emeryturę

Howard podał datę przejścia na emeryturę
Krzysztof Klebanowski
Krzysztof Klebanowski
Źródło: Sky Sports

Tim Howard zadeklarował, że planuje przejść na emeryturę po mundialu w 2018 roku.

30 czerwca 2018 roku Howardowi kończy się kontrakt z Evertonem. Bramkarz, który ostatnio zawiesił karierę reprezentacyjną, zamierza zakończyć karierę piłkarską po mundialu w 2018, który odbędzie się w Rosji. Być może do tego czasu golkiper powróci do gry w drużynie narodowej.
 
- Na następnych mistrzostwach świata będę miał już 39 lat. Mój kontrakt z Evertonem dobiegnie końca i myślę, że wtedy przyjdzie czas na emeryturę – powiedział.
 
- Są jeszcze inne rzeczy, które chcę zrobić. Nie wiem dokładnie, czym będę się zajmował, ale zamierzam próbować. Może będę się nudził przez jakiś czas, kto wie? Chcę mieć wybór i kiedy wrócę do domu chciałbym zająć się czym innym – przyznał 35-latek.
 
- Piłka nożna jest dla mnie wielką rzeczą w życiu i byłoby świetnie, gdybym skończył swój etap w Evertonie po 13 latach, a być może także z udziałem w kolejnym mundialu. Chcę zrobić wiele rzeczy w mojej lokalnej społeczności i być normalny, wydostać się z życia publicznego na jakiś czas – dodał.
 
Howard wypowiedział się także na temat planów w nowym sezonie. - Naszym celem jest zakończenie rywalizacji na wyższym miejscu niż w zeszłym sezonie. Jeśli tego dokonamy, będzie to naprawdę dobry sezon dla nas – stwierdził. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy