I liga: Dominik Nowak odchodzi z Miedzi Legnica [OFICJALNIE]

I liga: Dominik Nowak odchodzi z Miedzi Legnica [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Miedź Legnica

Dominik Nowak nie jest już trenerem Miedzi Legnica.

Kontrakt 48-letniego szkoleniowca został rozwiązany za porozumieniem stron. Nazwisko jego następcy poznamy w najbliższych godzinach.

- Zwolnienie trenera na miesiąc przed końcem ligi nie jest rozwiązaniem, które należy do tych najbardziej profesjonalnych. Chcielibyśmy być klubem, który daje czas trenerowi na dokończenie swojej pracy, w tym korygowanie błędów, które przecież popełnia każdy. Trener Dominik Nowak tego czasu na osiąganie wyznaczonych celów oraz poprawę gry zespołu otrzymał jednak moim zdaniem w Miedzi wystarczająco. Będziemy pamiętać trenera nie tylko jako osobę, z którą świętowaliśmy nasze dotychczasowe największe sukcesy, ale również jako uczciwego i rzetelnego człowieka - powiedział Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Nowak prowadził ją od 2017 roku. W tym czasie ekipa z Legnicy zdążyła awansować do Ekstraklasy i z niej spaść. Łącznie rozegrała pod wodzą trenera 109 meczów. Zanotowała 46 zwycięstw, 28 remisów i 35 porażek.

W sobotę Miedź przegrała z Niecieczą 0:1. Obecnie z dorobkiem 39 punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli I ligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy