I liga: Lechia Gdańsk wiceliderem. Nie dała żadnych szans Resovii Rzeszów [WIDEO] fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Dawid Basiak

Lechia Gdańsk pewnie pokonała na własnym stadionie Resovię Rzeszów wynikiem 4:0. Zwycięstwo to dało gdańszczanom awans na pozycję wicelidera I ligi.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był zespół Lechii Gdańsk, który rundę wiosenną rozpoczął w wyśmienity sposób, notując dwa przekonujące zwycięstwa z rzędu.

Gdańszczanie wygrali przed własną publicznością 3:1 z Wisłą Płock oraz wywieźli cenne trzy punkty z Pruszkowa, wygrywając z miejscowym Zniczem wynikiem 2:0.

Poniedziałkowe starcie z walczącą o utrzymanie Resovią Rzeszów było zatem dla nich świetną możliwością do przedłużenia zwycięskiej passy.

Gospodarze od samego początku ruszyli do ataku i już w piątej minucie meczu wyszli na prowadzenie, za sprawą trafienia Maksyma Chłania, który wpakował piłkę do pustej bramki.

Kibice zgromadzeni w Gdańsku nie musieli długo czekać na kolejne gole, bowiem w 20. oraz 25. minucie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Tomasz Neugebauer.

Mimo zdecydowanej przewagi piłkarze Lechii nie zamierzali składać broni i w samej końcówce pierwszej połowy podwyższyli swoje prowadzenie.

Autorem bramki został wówczas Camilo Mena, który wykorzystał świetny kontratak po nieudanym rzucie rożnym Resovii.

W drugiej odsłonie meczu obie drużyny miały swoje okazje, lecz żadna z nich finalnie nie została zamieniona na bramkę.

Końcowy rezultat po ostatnim gwizdku sędziego Wojciecha Mycia wskazywał pewną wygraną Lechii wynikiem 4:0.

Gospodarze odnieśli zatem trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu, wskakując tym samym na pozycję wicelidera ze stratą dwóch punktów do pierwszej Arki Gdynia.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”