I liga: Radomiak Radom na szczycie

I liga: Radomiak Radom na szczycie fot. Polsat Sport
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Transfery.info

Radomiak Radom pokonał Arkę Gdynia 2:0 i jest już bardzo blisko wywalczenia awansu do Ekstraklasy.

Drużyna z Radomia objęła prowadzenie w 35. minucie, kiedy to do siatki po strzale z szesnastu metrów trafił Damian Gąska. Drugą bramkę dla gości zdobył w 69. minucie Karol Angielski, dla którego jest to 13. trafienie w tym sezonie I ligi. Napastnik wykończył prostopadłe podanie Miłosza Kozaka.

Sytuacja w tabeli zaplecza Ekstraklasy jest naprawdę ciekawa. Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała wczoraj z ŁKS-em Łódź 2:3 i Radomiak po dzisiejszym zwycięstwie wskoczył na pierwsze miejsce (65 punktów). Dalej nie jest jednak pewny bezpośredniego awansu.

Trzeci GKS Tychy traci do niego sześć punktów, a wciąż ma do rozegrania dwa mecze (jutro zmierzy się z Odrą Opole). Przy identycznej liczbie „oczek” będzie liczył się bilans bezpośrednich spotkań, a ten mają lepszy tyszanie.

Dzisiejsza przegrana przekreśliła z kolei szanse na bezpośredni awans Arki, ale trzeba powiedzieć, że i tak były one minimalne. Czwartym w tabeli gdynianom zostanie walka o promocję w barażach (mają już zapewnione miejsce).


Czołówka tabeli I ligi


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy