I liga: Radomiak Radom na szczycie

I liga: Radomiak Radom na szczycie fot. Polsat Sport
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Transfery.info

Radomiak Radom pokonał Arkę Gdynia 2:0 i jest już bardzo blisko wywalczenia awansu do Ekstraklasy.

Drużyna z Radomia objęła prowadzenie w 35. minucie, kiedy to do siatki po strzale z szesnastu metrów trafił Damian Gąska. Drugą bramkę dla gości zdobył w 69. minucie Karol Angielski, dla którego jest to 13. trafienie w tym sezonie I ligi. Napastnik wykończył prostopadłe podanie Miłosza Kozaka.

Sytuacja w tabeli zaplecza Ekstraklasy jest naprawdę ciekawa. Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała wczoraj z ŁKS-em Łódź 2:3 i Radomiak po dzisiejszym zwycięstwie wskoczył na pierwsze miejsce (65 punktów). Dalej nie jest jednak pewny bezpośredniego awansu.

Trzeci GKS Tychy traci do niego sześć punktów, a wciąż ma do rozegrania dwa mecze (jutro zmierzy się z Odrą Opole). Przy identycznej liczbie „oczek” będzie liczył się bilans bezpośrednich spotkań, a ten mają lepszy tyszanie.

Dzisiejsza przegrana przekreśliła z kolei szanse na bezpośredni awans Arki, ale trzeba powiedzieć, że i tak były one minimalne. Czwartym w tabeli gdynianom zostanie walka o promocję w barażach (mają już zapewnione miejsce).


Czołówka tabeli I ligi


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matty Cash już dzisiaj z polskim obywatelstwem! Matty Cash już dzisiaj z polskim obywatelstwem! Legia Warszawa: Marek Gołębiewski rozpoczyna pracę trenera pierwszej drużyny. „To główny problem” Legia Warszawa: Marek Gołębiewski rozpoczyna pracę trenera pierwszej drużyny. „To główny problem” Bartosz Bereszyński opcją ratunkową dla giganta Bartosz Bereszyński opcją ratunkową dla giganta Newcastle United: Zmiana lidera w wyścigu o fotel menedżera?! Newcastle United: Zmiana lidera w wyścigu o fotel menedżera?! Czesław Michniewicz z wiadomością po zwolnieniu z Legii Warszawa. „W życiu piękne są tylko chwile...” Czesław Michniewicz z wiadomością po zwolnieniu z Legii Warszawa. „W życiu piękne są tylko chwile...” Antonio Conte otwarty na Manchester United. Klarowny powód Antonio Conte otwarty na Manchester United. Klarowny powód 19-latek następcą Kyliana Mbappé?! Paris Saint-Germain wrzuciło wyższy bieg 19-latek następcą Kyliana Mbappé?! Paris Saint-Germain wrzuciło wyższy bieg

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy