Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Goal.com

Zlatan Ibrahimović pobił swój rekord pod względem liczby bramek strzelonych w jednym sezonie.

34-latek we wtorek odpadł wraz ze swoim PSG z Ligi Mistrzów, lecz w meczu z Caen zarówno on, jak i cała drużyna z Parc des Princes pokazał, że nie zamierza tego długo rozpamiętywać. Już w 12. minucie spotkania "Ibra" wpisał się na listę strzelców po raz 31. w trwających rozgrywkach, dzięki czemu pobił swój rekord ustanowiony w pierwszym roku w Paryżu, kiedy zdobył 30 bramek. Później dołożył jeszcze drugiego gola, a paryżanie wygrali ostatecznie 6:0.

Szwed jest teraz także drugim zawodnikiem w historii Ligue 1, który przekroczył barierę 30 bramek. Pierwszym był Carlos Bianchi, który w sezonie 1977-78 zaliczył 37 trafień. Argentyńczyk także reprezentował wtedy barwy Paris Saint-Germain.

Ibrahimović przez cztery sezonu w Paryżu zdobył już 147 bramek w 173 meczach we wszystkich rozgrywkach. Właściciele klubu chcą go zatrzymać, lecz Szwed przyznaje, że chętnie spróbowałby swoich sił w angielskiej Premier League.