Icardi idzie na wojnę z Interem. Argentyńczyk rozważa zaangażowanie prawników!

Icardi idzie na wojnę z Interem. Argentyńczyk rozważa zaangażowanie prawników!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport

Do końca okna transferowego w kontynentalnej Europie pozostało niespełna pięć dni, a przyszłość Mauro Icardiego wciąż nie jest znana. Według włoskich mediów środkowy napastnik jest bardzo zdeterminowany do kontynuowania swojej kariery w Interze Mediolan, tak bardzo, że chce… zaangażować w całą spraw

Telenowela z udziałem Argentyńczyka trwa w najlepsze. Po serii występów Wandy Nary w obronie swojego męża i przede wszystkim klienta (sic!), bezawodnik wciąż znajduje się w kadrze „Nerazzurich”. Ba, został mu nawet przypisany numerem i względem poprzednich lat planowo ma on występować nie z „dziewiątką”, a „siódemką” na plecach.

W rzeczywistości Włosi cały czas liczą, że uda się im sprzedać swojego ex-kapitana, który zarabia 4,5 miliona euro rocznie (wraz z bonusami 5,3 miliona). Z drugiej strony piłkarz poprzez swoją przedstawicielkę wysyła jasne komunikaty, że chce zostać na Giuseppe Meazza.

Co na to Beppe Marotta, dyrektor wykonawczy Interu Mediolan? Zdecydowanie odcina się od tych słów i mówi: – Mogę z całą stanowczością zaprzeczyć, jakoby ktokolwiek w klubie powiedział Icardiemu, że ten może zostać w Interze, a już szczególnie nie zrobił tego prezydent Steven Zhang. Nasza strategia jest oparta o precyzję i komunikowanie wszystkiego w odpowiednim czasie. Będziemy to dalej robić i żadna osoba tego nie zmieni.

„Corriere dello Sport” w nawiązaniu do powyższe sytuacji informuje, że Mauro Icardi jest niezwykle zdeterminowany do pozostania w Mediolanie. W związku z tym, nawet w przypadku pojawienia się intratnych propozycji, z pełną stanowczością odrzuci je. Na razie jednak skupia się na powrocie do optymalnej dyspozycji, a robi to poprzez treningi odbywające się wraz z resztą drużyny.

Co istotne, wspomniane źródło donosi, że celem ośmiokrotnego reprezentanta Argentyny jest jak najszybsze przekonanie do siebie Antonio Conte i tym samym zapracowanie na miejsce w kadrze meczowej. Jeśli jednak tak się nie stanie, zawodnik jest gotowy… bronić swoich interesów poprzez prawników.

Okno transferowe w kontynentalnej Europie kończy się drugiego września, do tego czasu może się jeszcze wiele wydarzyć w kwestii sytuacji Mauro Icardiego, który w Interze Mediolan gra od lipca 2011 roku. Przez ten czas wypracował sobie miano siódmego najlepszego strzelca w historii klubu z bilansem 124 bramek w 219 meczach. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy