Icardi nowym rywalem Milika? Napoli nie rezygnuje z Argentyńczyka!

Icardi nowym rywalem Milika? Napoli nie rezygnuje z Argentyńczyka!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport

Przedstawiciele Napoli nie złożyli jeszcze broni w kwestii pozyskania Mauro Icardiego z Interu Mediolan.

Środkowy napastnik nie znajduje się w planach Antonio Conte oraz działaczy „Nerazzurrich” na nowy sezon. Klub z Mediolanu jest gotowy rozstać się z 26-latkiem i zamierza przeznaczyć sumę zarobioną z tytułu jego sprzedaży na pozyskanie Romelu Lukaku oraz Edina Džeko lub przynajmniej jednego z nich.

Argentyńczyk nie tak dawno cieszył się zainteresowanie wielu czołowych europejskich zespołów. Obecnie w grze o jego podpis mają się liczyć już tylko dwie drużyny - Juventus i Napoli. Włoskie media informowały w ostatnim czasie, że Icardiemu bliżej jest do zawarcia umowy ze „Starą Damą”, która jest gotowa zaoferować mu zarobki na poziomie ośmiu milionów euro na sezon.

Dziennikarze „Corriere dello Sport” uważają jednak, że ta oferta została przebita przez władze ekipy ze Stadio San Paolo, które nie chcą tak łatwo rezygnować z walki o dwukrotnego króla strzelców Serie A i są skłonne zapewnić mu wynagrodzenie wynoszące nawet dziesięć milionów euro za rok gry w barwach „Partenopeich”. Jego ewentualny transfer do Neapolu oznaczałby problemy dla Arkadiusza Milika, któremu przybyłby poważny konkurent do gry w wyjściowym składzie.

Całej tej przepychance uważnie przygląda się Inter, któremu zależy na jak najszybszej sprzedaży niechcianego piłkarza za kwotę wynoszącą między 60 a 70 milionów euro.

26-latek należał do jednych z wyróżniających i najważniejszych graczach w szeregach zespołu z Mediolanu, ale z uwagi na rzekomą kontuzję kolana, którą odniósł w trakcie sezonu oraz działania podejmowane przez jego agentkę i partnerkę życiową - Wandę Narę znalazł się na wylocie z klubu, w którym pełnił nawet funkcję kapitana.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy