Idzie nowe. Łukasz Tomczyk zapowiedział zmianę w Rakowie Częstochowa

2025-12-22 19:58:54; Aktualizacja: 1 godzina temu
Idzie nowe. Łukasz Tomczyk zapowiedział zmianę w Rakowie Częstochowa Fot. Michal Chwieduk/Arena Akcji
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Meczyki.pl

Łukasz Tomczyk już oficjalnie został ogłoszony trenerem Rakowa Częstochowa. Nowy szkoleniowiec „Medalików” w rozmowie z Meczyki.pl wypowiedział się na temat ewentualnej zmiany stylu gry.

Chociaż w Częstochowie kibice jeszcze nie zdążyli zapomnieć o chłodnym pożegnaniu Marka Papszuna, to nadszedł czas, aby skupić się na ich nowym szkoleniowcu. Ten bowiem został dziś oficjalnie zaprezentowany pod Jasną Górą.

Następnie 37-latek na antenie Meczyki.pl wypowiedział się na kilka nurtujących fanów kwestii. Jedna z nich to zmiana ustawienia. Czy można spodziewać się czegoś nowego w stosunku do tego, co oferował Marek Papszun.

- Na pewno zmienimy trochę ustawienie pod pewnymi względami - mamy na to pewien pomysł, chociaż też tutaj już takie rzeczy się działy. Może będzie jakaś hybryda - trochę jednego ustawienia w danej fazie, a potem innego. Na pewno coś dodamy, ale idea pozostanie podobna.

Co jeszcze może być nowego w obliczu objęcia przez niego posady?

- Jeśli chodzi o aspekty motoryczne, techniczne, taktyczne, postrzeganie gry, to jest dużo detali. Codziennie trzeba szukać takich, nawet mikroskopijnych zmian, które mogą dać efekt, czy to w procesie treningowym, w mikrocyklu treningowym, czy w strategii zarządzania sztabem. Ja na pewno nie będę nikogo udawał. Bardzo chciałbym stawiać na młodzież, ale wiemy też, że to nie jest takie proste.

Drużyna z Częstochowy zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli polskiej Ekstraklasy i traci jeden punkt do przodującej Wisły Płock. Pierwszy poważny sprawdzian czeka już 1 lutego.