IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021

IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: The Athletic

IFAB, czyli organizacja zajmująca się tworzeniem przepisów w piłce nożnej i futsalu, pozwoli klubom na to, by w przyszłym sezonie mogły dokonywać pięciu zmian w jednym meczu, zamiast trzech, jak było do tej pory.

Wspomniany przepis wszedł w życiu w maju tego roku i miał być wyłącznie krótkoterminowym rozwiązaniem mającym na celu zmniejszenia ryzyka kontuzji u piłkarzy. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która zamroziła światowy futbol na kilka miesięcy.

Okazuje się teraz, że IFAB nie zamierza się wycofywać ze swojego pomysłu. Kontynuację projektu motywuje duża liczba spotkań w sezonie oraz krótki okres przygotowawczy przed następnymi rozgrywkami. 

Według mediów ta sprawa  powinna zostać ogłoszona w ciągu kilku najbliższych dni.

Decyzja co do wprowadzenia przepisu pozostanie natomiast w gestii władz krajowej piłki. O ile w większości państw federacje przyzwoliły na ten eksperyment, o tyle Polski Związek Piłki Nożnej postawił w tej kwestii weto.

Ciężko ferować, jaka decyzja zostanie podjęta przed przyszłym sezonem. 

Więcej na temat: IFAB Przepisy FIFA

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy