Ikona Club Brugge chwali Michała Skórasia

2024-04-25 22:03:37; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Ikona Club Brugge chwali Michała Skórasia Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Eleven

Michał Skóraś nie miał łatwych początków w Belgii, jednak ostatnio znajduje się w kapitalnej formie. Postawę Polaka docenił kapitan Club Brugge, Hans Vanaken.

Michał Skóraś latem zdecydował się przenieść do Club Brugge, co wydawało się dla niego idealnym miejscem po opuszczeniu Lecha Poznań, bo przecież Belgia uchodzi za prawdziwą maszynkę do produkcji i promowanie piłkarskich talentów.

Początki na obczyźnie 24-latek miał dosyć trudne, jednak ostatnio wskoczył na wyższe obroty i pokazał, że jest warty wydanych na niego sześciu milionów euro.

Skóraś w ostatnich sześciu spotkaniach zapisał na swoim koncie aż dwa trafienia i trzy asysty, a łączny jego bilans w barwach klubu z Brugii to cztery bramki oraz osiem ostatnich podań w 40 występach.

Skrzydłowego ostatnio skomplementowała prawdziwa ikona Club Brugge, czyli Hans Vanaken. Ofensywny pomocnik barwy zespołu reprezentuje od 2015 roku i od tego czasu rozegrał dla niego aż 442 spotkania i może pochwalić się fantastycznymi statystykami, a mianowicie ma na koncie aż 125 trafień oraz 91 asyst.

– Michał dobrze uderza. Dlaczego radzi sobie tak dobrze? Ma to związek z pewnością siebie, okresem, w którym się znajdujemy. To wynika przede wszystkim z tego, że zaczął grać. Oczywiście ma umiejętności i bardzo angażuje się w zespół, co procentuje – skomplementował Skórasia Vanaken, który jest kapitanem zespołu, na antenie Eleven.

Club Brugge cały czas jest w grze o krajowe mistrzostwo - do prowadzącego Anderlechtu traci dwa punkty na cztery kolejki do końca. Belgowie mogą także sięgnąć po europejskie trofeum, ponieważ czeka ich dwumecz z Fiorentiną, który zadecyduje o tym, kto zagra w finale Ligi Konferencji Europy.