Il Mattino: Gigant nie rezygnuje z Zielińskiego I Milik bardzo blisko nowej umowy

Il Mattino: Gigant nie rezygnuje z Zielińskiego I Milik bardzo blisko nowej umowy fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Il Mattino

Według „Il Mattino” Liverpool cały czas wykazuje zainteresowanie Piotrem Zielińskim.

Polski pomocnik od dawna znajduje się na celowniku „The Reds”. Klub z Anfield interesował się nim jeszcze przed tym, jak angielski zespół przejął Jürgen Klopp. Wtedy transfer nie został zrealizowany, ale Liverpool dalej chętnie widziałby u siebie 24-latka.

Obecna umowa Zielińskiego z Napoli jest ważna do 30 czerwca 2021 roku. Zdaniem mediów widnieje w niej klauzula umożliwiająca pozyskanie Polaka za 65 milionów euro. Zieliński do tej pory nie doszedł do pełnego porozumienia w sprawie nowego kontraktu właśnie głównie ze względu na wysokość klauzuli, którą chcą wpisać w umowę władze „Azzurrich”.

Kontrakt drugiego z reprezentantów Polski grających w Napoli, Arkadiusza Milika, również wygasa 30 czerwca 2021 roku. Zdaniem „Il Mattino” napastnik doszedł już jednak do konsensusu z działaczami włoskiego klubu i ogłoszenie przedłużenia współpracy do 2023 roku jest tylko kwestią czasu.

Milik (niedawno łączony z Atlético Madryt) strzelił w tym sezonie 20 goli i zaliczył asystę. Zieliński zanotował sześć trafień i dwa ostatnie podania.

Włoscy dziennikarze podają, że spośród innych zawodników z klubem z Neapolu pożegnają się najprawdopodobniej Adam Ounas oraz Simone Verdi.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy