Immobile w życiowej formie. W pięciu najlepszych ligach europejskich lepszy od Włocha jest tylko Lewandowski!

Immobile w życiowej formie. W pięciu najlepszych ligach europejskich lepszy od Włocha jest tylko Lewandowski!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Chociaż mamy dopiero początek listopada, kilku piłkarzy zdążyło już wypracować znakomitą dyspozycję strzelecką. W tym gronie są m.in. Ciro Immobile czy Robert Lewandowski.

Napastnik Lazio w przeciągu całego poprzedniego sezonu klubowego zgromadził 19 trafień, a obecnie do wyrównania tego wyniku brakuje mu już tylko czterech bramek (sic!). 29-latek w bieżącej kampanii pokonywał bramkarzy Sampdorii, Atalanty, Fiorentiny, Milanu czy Stade Rennes. Natomiast dzisiaj wpisał się na listę strzelców w starciu z Celtikiem (1:2) i tym samym ma na swoim koncie 15 goli. 

Jeśli spojrzymy na popisy strzeleckie w pięciu najlepszych ligach europejskich, przed Ciro Immobile znajduje się tylko Robert Lewandowski. Polak punktuje właściwie w każdym meczu, o czym doskonale świadczy statystyka 21 trafień w 17 dotychczas rozegranych spotkaniach.

Wspomnianą dwójkę nieustannie goni Raheem Sterling. Skrzydłowy Manchesteru City zdobył jak dotąd 14 bramek, a po raz ostatni, podobnie jak „Lewy”, trafił do siatki wczoraj.

Topowi strzelcy w pięciu najlepszych ligach europejskich (we wszystkich rozgrywkach):

1. R. Lewandowski (Bayern Monachium) - 17 meczów/21 goli;

2. C. Immobile (Lazio) - 14/15;

3. R. Sterling (Manchester City) - 16/14;

4. S. Agüero (Manchester City) - 14/13;

5. T. Werner (Lipsk) -16/13.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy