Infantino spodziewa się rewolucji. Mniej turniejów i bardziej wyrównana rywalizacja

Infantino spodziewa się rewolucji. Mniej turniejów i bardziej wyrównana rywalizacja
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej przekonuje, że pandemia koronawirusa może całkowicie odmienić oblicze futbolu.

Gianni Infantino spodziewa się nastania prawdziwej rewolucji w świecie piłki nożnej. Szwajcarski działacz przewiduje, że rywalizacja po ustaniu pandemii koronawirusa stanie się bardziej wyrównania i dlatego najbogatsze europejskie kluby nie będą już miały aż tak duże przewagi nad mniej zamożnymi zespołami.

50-latek nie wyklucza także zrobienia kroku w tył w kwestii zwiększania liczby uczestników poszczególnych imprez czy też tworzenia nowych turniejów, aby zwiększyć zarazem liczbę bardziej atrakcyjnych i wyrównanych pojedynków.

- Futbol po ustąpieniu wirusie będzie zupełnie inny. Stanie się jeszcze bardziej inkluzywny, bardziej prospołeczny, bardziej wspierający innych i bardziej lokalny, ale równocześnie jeszcze bardziej globalny, mniej arogancki i bardziej otwarty - uważa prezydent FIFA.

- Może powinniśmy przeprowadzić reformę piłkarskiego świata przez zrobienie kroku w tył. Mniej turniejów, ale bardziej interesujących. Może mniej zespołów, ale bardziej wyrównanych. Mniej meczów, żeby chronić zdrowie zawodników, ale bardziej trzymających w napięciu. To nie jest fantastyka. Ocenimy szkody i dopiero zobaczymy, jak możemy je pokryć i co musimy poświęcić. Osoby zarządzające w zdrowy swoją „firmą” skorzystają na tym. A później zaczniemy wszystko od początku. W przyszłości chcemy mieć co najmniej 50 drużyn, które mogą wygrać mundial, a nie tylko osiem w Europie i dwa w Ameryce Południowej. Chcemy mieć 50 klubów, które mogą wygrać Klubowe Mistrzostwa Świata, a nie tylko pięć czy sześć europejskich. A tylko dwadzieścia z tych pięćdziesięciu będzie drużynami ze Starego Kontynentu, co i tak będzie wyglądało lepiej niż teraz z tymi pięcioma czy sześcioma - dodał Gianni Infantino.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Lorient z wrogim przejęciem. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Grbicia Lorient z wrogim przejęciem. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Grbicia Jeppe Kjær wschodzącą gwiazdą duńskiego futbolu. 16-latek z dwoma rekordami [WIDEO] Jeppe Kjær wschodzącą gwiazdą duńskiego futbolu. 16-latek z dwoma rekordami [WIDEO] Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer „Polski Messi” zrzucił już 37 kilogramów. Był na testach w klubie [FOTO] „Polski Messi” zrzucił już 37 kilogramów. Był na testach w klubie [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy