Iniesta, Piqué i Ramos mogą wystąpić na igrzyskach olimpijskich

Iniesta, Piqué i Ramos mogą wystąpić na igrzyskach olimpijskich
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Kataloński „Sport” pisze, że Andrés Iniesta, Gerard Piqué oraz Sergio Ramos mogą zagrać w barwach reprezentacji Hiszpanii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Na piłkarskim turnieju olimpijskim rywalizują drużyny do lat 23. Każda z nich może mieć jednak w kadrze trzech starszych zawodników. Jak pisze „Sport”, są duże szanse na to, że w przypadku Hiszpanów będą to właśnie Iniesta (Vissel Kobe), Piqué (Barcelona), Ramos (Real Madryt) lub David Silva (Manchester City). Zdaniem powyższego źródła cała czwórka znalazła się na wstępnej liście przygotowanej przez selekcjonera Luisa de la Fuente.

Piqué i Ramos w przeszłości wykazywali zainteresowanie występami na igrzyskach.

Podkreślmy, że każdy z wymienionych wyżej zawodników ma na koncie tytuły mistrza Europy i świata. Latem mogliby więc dołożyć do swoich kolekcji tytuły mistrzów olimpijskich.

Piłkarski turniej na igrzyskach w Tokio rozpocznie się 23 lipca i potrwa do 8 sierpnia.

Hiszpanie po raz ostatni sięgnęli po medale olimpijskie w 2000 (srebro w Sydney). Osiem lat wcześniej zdobyli złoto w Barcelonie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy